Kanalizace

RSS zdroj s posledními příspěvky 6 příspěvků

 
Holma1986 38 příspěvků

Dobrý den,

již jsme se před nějakou dobou tázali přímo na úřadě, odpověď jsme nedostali. Městem kolují různé povídačky, ale ještě jsem nenarazila na nic oficiálního.

Doufám, že tu oslovím někoho, kdo má více informací.

Kdy bude v Žalově kanalizace, chodníky a silnice?

Vím, nejsou peníze, vše souvisí se vším. Stavíme nové domy pro nové lidi, kteří tu trvalé bydliště povětšinou mít nebudou, neboť si ho ponechají v Praze, kde umístí dítě do školky (to je jen příklad). Vybere se málo na daních, budou malé výdaje, nedostane se na vše.

O školce se mluví, o škole také, ale kanalizaci se nepřikládá žádná důležitost. Netvrdím, že by se měla upřednostňovat před školkou, ale možná by občas stálo podat nějakou informaci, byť by byla pro nás obyčejné občany špatnou. Kde je zakopaný pes? Proč kanalizace není? Kdy odhadem bude? Začalo se už něco dít?
Místo těch politických handrků týkající se dotací, které v Odraze jen zabírají místo, by bylo fajn, kdyby obyvatelé byli více informováni o tzv. praktických věcech. Mě nezajímá, jak si to tam na úřadě zařidí, mě jako občana zajímá výsledek, nebo nějaká průběžná informace.

Dotace a granty hrají také svou roli, ale myslím, že i více lidí by stálo o to, kdyby se více diskutovalo o věcech jako kanalizace, stav silnic, nedostačující chodníky, údržba veřejných prostor.

Ptám se i za ty, kteří sdílí můj názor, pokud se někdo takový najde.

Naše žumpa je těsně před svou životností, peníze na novou nemáme, staší, aby trochu zapršelo a je téměř plná. Za vývoz platíme, město doplácí směšnou částku. Tuším, že díky neexistující kanalizaci jsou polní cesty, nikoli silnice. Nemůžeme ani otevřít okno, jak se za suchého počasí práší, za deště bahno.

Jak dlouho to bude ještě trvat? Je tu někdo kdo něco ví? Slyším jen dohady mezi občany. Souvisí to i stím, že některé komunikace jsou v soukromém vlastnictví? Proč? Proč to není dořešené?

Děkuji za odpovědi a reakce.

MH

 
HKnotkova 4 příspěvky

Dobrý den,
kanalizace v Žalově, to je věčná píseň. Ačkoli bydlíme u hlavní silnice, pár metrů od nových domů, které postavil p. Bláha a kde kanalizace samozřejmě je, do dnešního dne jsme se tohoto výdobytku moderní civilizace nedočkali (ačkoliv kanalizaci vlastně znali už ve starověku). Zdálo se nám docela logické a ani ne tak finančně náročné, že nás připojí ke kanalizaci, která je pár metrů od nás, ale nestalo se tak. Svého času jsem si čile korespondovala s naším úřadem ve věci kanalizace, bylo mi řečeno, že se jí dočkáme po roce 2010, což už nastalo a nic. Dokonce jsem se jednou na odboru rozvoje města dozvěděla, že v Přemyslovské už kanalizaci máme, tak co teda chci (ona je jen v její dolní části). Na můj dotaz proč jsou občané Roztok bez kanalizace diskriminováni tím, že platí za likvidaci odpadních vod ze žumpy víc než by platili za stočné, protože dotace města je směšná, bylo mi řečeno ať jsme rádi alespoň za to málo, protože bychom taky nemuseli dostat nic, tečka.

 
Aklujam 1 příspěvek

Dobrý den, mě by také zajímalo, jestli se vůbec někdy kanalizace dočkáme. Mám na mysli ul.Třebízského. Nejdříve to vypadalo, že se snad začne každým dnem a pak jsem pochopila, že to tak žhavé není...od té doby uplynuly nejméně dva roky a stále se čeká na dotace, i když vše ostatní je připravené...:) Také bych byla ráda za info, jak dlouho.
Děkuji

 
damra 57 příspěvků

Vzhledem k tomu, ze se v soucasne dobe jedna o dodavateli na sluzby “vodovody a kanalizace” ma dojit k “uspore” financich prostredku na mestske casti. Jinak receno Mesto by melo usetrit cca 2,5 mil rocne a tyto prostredky by meli jit na investice do vodovodniho resp. kanalizacnho radu. To kam investice pujde zalezi na tom co si kdo “vylobuje” – takze pokud chcete kanalizaci je treba abyste chodili na jednani mesta, psali na urad,... jinak se muze stat ze prostredky pujdou proste jinam – kdo neni slyset nic neziska (snad jen nahodou).

 
damra 57 příspěvků

Jo pro ty co by chteli vice o vyberu: http://www.roztoky.cz/koncesni-projekt

 
Holma1986 38 příspěvků

jednoduše řečeno: občané města, pokud chcete základní občanskou vybavenost, proste a žebrejte. Třeba až bude ulice kolem úřadu zrekonstruována (jsou tu mnohem horší stavy ulic, ale to by se o to někdo musel zajmat), dostane se i na nás, obyčejné voliče s trvalými pobyty v Roztokách.