Diskuze Doprava

Autobus do Solník?

RSS zdroj s posledními příspěvky 70 příspěvků

Stránky: 1 2 3 4

 
Michal Špaček 67 příspěvků

Uvidíme jestli najdeme kouzelné místo pro obrátku autobusu. Kovbojku bych pořádal, až když budu vědět jestli by měla nějaké praktické využití.
Dokud bude nepravděpodobné nasazení kloubu, tak nemá smysl ho sem hnát (tzn. dokud nebudeme plánovat rekonstrukci hlavní). Či pokud nebudeme rozhodnuti platit vnitro-městskou linku tak, asi nemá moc smyslu tady bláznit s midibusem.

 
mipri 196 příspěvků

V programu TOP 09 mě zaujalo tvrzení, že zavedou městskou autobusou linku od nádraží na Žalov… Díky slibovanému symbolickému jízdnému nebude součástí PID – cestující si tedy tuto cestu bude muset zaplatit navíc ke svému měsíčnímu kupónu, či jízdence… Již výraz “symbolické jízdné” naznačuje, že se neočekává velký příjem z prodeje jízdenek, nicméně se odvolává na “pronájmem reklamních ploch”. Pro informaci uvádím, že celovozová reklama na standardním autobusu se na stránkách ČSAD Kladno pohybuje od 100.000,-Kč ročně. Provoz midibusu by stál velmi střízlivým odhadem 20,-Kč/km + 200,-Kč/hod. čekačka – tedy při provozu od 6:00 do 20:00 v intervalu 1 hodina (návaznost na vlak) celkem 15 spojů tam a 15 spojů zpět = cca 1.600.000,-Kč ročně... Odečteme-li těch 100.000 získaných reklamou, tak 1,5 milionu. Současná dopravní obslužnost linkami 340 a 350 stojí městskou pokladnu maximálně 1.200.000 (na základě vyúčtování ROPIDu většinou méně). Mrzí mě, že strana s celorepublikovou působností slibuje něco, co hlavou uvažující zastupitelstvo nemůže nikdy schválit… :-(

 
Vítek.S 373 příspěvků

Schválit to může. Ale bude to výrazněji dražší řešení než jakékoli jiné.

 
Michal Špaček 67 příspěvků

Slíbil jsem nápad na obrátku autobusu u Nádraží. Pokud bude realizován, tak bych byl rád, kdyby byl spojen s mým jménem a D.O.S.T.em jako celkem.

Moje představa je, že by technicky šlo prorazit bránu v protihlukové stěně mezi parkovištěm za nádražím a ulicí Rýznerovou, kterou by se autobus dostal k nádraží. Zároveň by to znamenalo dát na výjezd od Nádraží zrcadla, tak aby řidič viděl projíždějící auta. Realizaci by patrně musela schválit (či provést) SŽDC. Dále by museli souhlasit obyvatelé Rýznerovi ulice, ale pokud by se jednalo o průjezd autobusu jednou za hodinu, tak by to pro místní nemuselo být nepřijatelné, pokud by se nějak podařilo vyřešit ochranu proti hluku od vlaků.

Nevím kolik by realizace tohoto projektu stála, ale šlo by o jednorázovou investici, kterou by mělo jít srovnat s náklady na vnitroměstskou linku, či případnou točnu u nemocnice, či jinde.

Uvidíme, jak se k problému otáčení u Nádraží postaví nová rada města.

 
Waaw 6 příspěvků

Průjezd by musel být až na úplném konci parkoviště, jinde je terén aprkoviště o hodně níž než ulice za stěnou. Teoreticky to možné je, má to ale dvě “ale”. Těžko by se zabránilo, aby tudy jezdili pouze autobusy, určitě by se přidali i další řidiči. A pak by se snížila kapacita parkoviště. Jednak kvůli průjezdu v protihlukové stěně, a dále všechna auta parkující před budovou nádraží a podél stěny. Občas je tam problém projet i osobákem, natož pak autobusem.

 
damra 57 příspěvků

Mohu se prosím zeptat jaké výhody plynou s přímou autobusovou dopravou do Suchdola? (Neříkám že žádná není – jen nevím jaká).

 
Michal Špaček 67 příspěvků

Damro,

jeden z výsledků přímého napojení na Suchdol je snížení tlaku na autobusy přes Sedlec, protože studenti ČZU a lidé pracující na Suchdole snad pojedou přes Unětice. Na opačnou stranu lidé bydlící v Uněticích, by mohli jezdit na vlak do Prahy, což může v některých případech být rychlejší způsob než přes Dejvice – případně jim to umožní jezdit do Roztok do obchodů, či něco takového.

Dále vyřešení problému s otáčením u nádraží je užitečné pro případ zatopení podjezdu, či silnice v Sedlci, či jiné narušení průjezdnosti. Navíc autobus, který pojede přímo od nádraží může být vázaný na vlak, takže by sloužil jako svým způsobem “výtah” do horních Roztok, což je zatím překážka pro větší využívání kolejové dopravy, pro nás mladé to není, až tak zásadní, ale pro méně pohyblivé spoluobčany to může hrát důležitou roli.

Další výhody zřejmě dodají ostatní diskutující, ale tyhle jsou ty základní.

 
damra 57 příspěvků

Michale – opravdu jezdí tolik lidí z Roztok na Suchdol? Mně přijde, že je to takový zlomek a je srovnatelný s tím kolik lidí jezdí např. do Kralup. K otáčení busů by možná šlo využít bývalou silnici ku Praze.
Někde u křižovatky ulice Bělina –
maps.google.com

Taktéž nevěřím na tzv. výtah do horních Roztok od nádraží. Vždyť to dnes zajišťuje klasický bus a pokud jsem si všiml tak u nádraží nastupuje méně lidí než tam nastupuje (směr od Prahy) a opačně zas více lidí nastupuje (směr ku Praze). Také jezdíme do Prahy busem či vlakem a není problém buď na nádraží dojít, dojet busem (klasika) nebo autem. Prostě se mi nezdá varianta s busem na Suchdol až tak nutná a zájmy Únětic, ač jsou bohulibé, nejsou přeci zájmy Roztok (nebo ano)? To už bych se klonil více k možnosti (fikci) zavedení tramvaje Praha – Praha Podbaba – Suchdol – Lidl Horoměřice – Únětice – Roztoky a to včetně noční linky (sám ji sice nevyužívám ale mít tu možnost je dobré). No a trochu off topic – dělá něco město Roztoky pro dostavbu Městkého okruhu (most přes vltavu)? Nebo na to nemá vůbec žádný vliv?
 
Michal Špaček 67 příspěvků

Přiznávám, že netuším kolik přesně jezdí lidí na Suchdol. Na druhou stranu by to zvýšilo atraktivitu Roztok pro studenty ČZU jako přechodného bydlení – i když kvůli podnikatelským záměrům netřeba vynakládat veřejné peníze, že. On by ten autobus mohl jezdit až do Dejvic, pak by měl poněkud větší smysl. Obrátka na křižovatce Rýznerova x Bělina by stála ročně cca 200.000,- a navíc pozemky, které by byly potřeba vlastní skupina lidí, kteří (prý) nejsou v dobrých vztazích s městem (o co se to mají soudit nevím). Ti stejní vlastní pozemek u nemocnice, kde by točna měla větší smysl, totiž zlepšení dostupnosti nemocnice (tenhle nápad se mi zamlouvá víc – pochází od Miloslavy, abych se nechlubil cizím peřím)

Pokud jde o tramvaj, tak to hodně záleží na tom, kdy bude dovedena na Suchdol.

Pokud vím, tak město okruh nějak zásadně neřeší, ale možná se pletu, rozhodně nevím o žádném výrazném tlaku za jeho postavení.

 
delfinek 68 příspěvků

Dobry den,

mam dotaz na mistni odborniky na dopravu.

Pokud se opravdu uskutecni roky nevidana vec a bude jezdit autobus z Dejvic pres Suchdol, dolu na kruhak k Lidlu, do Unetic, kolem pumpy, na Solniky a pak na nadrazi, nebylo by jaxi dulezite tlacit na dopravce a vystavet nove zastavky? Vzdyt roztockym obyvatelum zcela chybi prime spojeni s Horo.
Nezda se Vam logicke postavit zastavku nekde u Lidlu? U Lidlu vznika nova obchodni zona, linku by urcite plno spoluobcanu vyuzivalo. Snahy o zastavku tam jiz byly, firmy zde sidlici snad jiz nejaka jednani vedly, ale nevedlo to k nicemu.
Co na to vedeni Roztok? Jednalo se o tom?

Stránky: 1 2 3 4

Diskuze Doprava