Diskuze Odraz

Zrušte Odraz

RSS zdroj s posledními příspěvky 56 příspěvků

Stránky: 1 2 3

 
iwan 5 příspěvků

V Odrazu č.7-8/2010 v rubrice “Komentáře, polemiky…” mě zaujal příspěvek paní Sabiny Horské v rozsahu jedné stránky. Odraz má cca 30 stran, jedno číslo stojí 46 tisíc Kč. Plivání jedů pí Horské stálo občany Roztok 1500Kč. Navrhuji zpoplatnit příspěvky do Odrazu, každá legrace něco stojí, nebo ještě lépe zrušit Odraz. V tomto diskuzním fóru je místa dost a na odpověď nemusíte čekat měsíc.

 
emilk 26 příspěvků

No nevim, Odraz přijde za Vámi až domů, navíc existují lidi, co s internetem neumí. Kvalitu Odrazu a otištěné kritické názory by si měli naopak Roztočtí hýčkat, je hodně měst, kde z radnice zní jen propaganda, zvlášť teď před volbama.

 
Náplavka 115 příspěvků

Pně souhlasím s emilkem – Odraz je zlatý ve srovnání s většinou radničních plátků, které opravdu fungují téměř výhradně jako hlásná trouba vládnoucí strany.
Ale hlavně – kde paní Horská ve svém článku plive jedy? Podle mě jenom uvádí na pravou míru Jandíkovy nezasvěcené blaboly, což je činnost nanejvýš užitečná:-)

 
iwan 5 příspěvků

Jandík má bohužel pravdu. Aldera NET sro vyhrála výběrové řízení na vedení účetnictví města přes to že účetnictví nikdy nedělala a ani ho neměla ve svém portfoliu služeb před výhrou ve výběrovém řízení a tudíž ani žádné reference na vedení účetnictví. Vy to považujete za normální? Já ne.

 
Náplavka 115 příspěvků

iwane, ale tohle Jandík netvrdil. On se oháněl tím, že Aldera má potřebný předmět podnikání zapsán až od 23. dubna 2009. Což lze snadno ověřit, že není pravda – podle živnostenského rejstříku má tuto činnost zpsánu od roku 2008. Jestli nikdy účetnictví nedělala a jestli měla reference nebo ne, upřímně čřečeno nevím – asi by bylo potřeba projít protokoly z výběrového řízení. Ale tohle v Jandíkově článku nebylo a paní Horská reagovala na to, co v článku bylo. Nikoli na Vaše doplňující výtky.

 
iwan 5 příspěvků

Časová osa. Vypsání výběrového řízení? Vyhodnocení ? Zápis předmětu účetnictví do Živnostenského rejstříku dne 22.10.08. Dne 2.12.2008 uzavřel MÚ s firmou Adlera NET s.r.o. smlouvu o vedení účetnictví města. Zápis předmětu účetnictví do Obchodního rejstříku dne 23.4.09.
Na závěr. Potřebuji opravit komín, určitě neoslovím firmu která před měsícem zrušila hostinskou činnost a zapsala si činnost stavební.

 
Náplavka 115 příspěvků

Co mají znamenat ty otazníky? Opravdu jenom to, že to nevíte? Tak co kdybyste si to zjistil, abyste mohl argumentovat fakty a ne povrchními dojmy. Kdybyste např. tušil něco o lhůtách, v nichž zapisuje změny Obchodní rejstřík, ani by vás nenapadlo používat nějaké datum z OR jako argument.
Ten váš příměr s komínem je prima, ale ta historka byla trochu jinak. Asi jako kdybyste chtěl opravit komín u krbu a pozval si to krbaře, který ten krb stavěl, hodně o něm ví, o komínech taky, akorát že si živnosťák na kominictví pořídil až před měsícem. Nebo byste raději někoho, kdo sice staví a opravuje komíny už dlouho, ale o tom vašem neví zhola nic?

 
RomanJandik 19 příspěvků

Dobrý den, postřeh Sabiny Horské ohledně zápisu do živnostenského rejstříku na věci nic nemění, protože datum 22.10.08 je opravdu podezřele blízký datu podpisu smlouvy, tudíž trvám na tom, že smlouva byla uzavřena se společností, která neměla absolutně žádné zkušenosti s vedením účetnictví. Navíc jsem ve svém komentáři citoval zprávu kontrolní komise. Proč paní Horská rovnou necitovala datum 22.10.? Proč nyní odešel tajemník města, když má být obnoven finanční odbor místo Aldery? Navíc to, co se děje teď s Odrazem nemá obdoby… viz www.roztoky.com

Panu iwanovi děkuji za zastání, příjemný den, Roman Jandík

 
Náplavka 115 příspěvků

Pane Jandíku, to že na něčem trváte, ještě nic nedokazuje. Mám ve svém okolí celou řadu lidí, kteří vykonávají velmi kvalitně nějakou činnost, a teprve když vyvstala potřeba za ni vystavovat faktury a podobně, pořídili si na ni živnostenský list.
Co kdybyste uvedl nějaká konkrétní pochybení oné firmy, arciže s jejím komentářem? Podle zákona o kontrole samotná zpráva kontrolní komise o ničem nevypovídá, kontrolovaný subjekt má právo se ke zprávě vyjádřit a v případě neodstranitelných rozporů předložit spor vyšší instanci.
Proč odchází tajemník městského úřadu je samozřejmě zajímavá otázka – váš náznak, že to má nějakou souvislost s obnovením činnosti finančního odboru je nanejvýš obskurní. Mě by spíš zajímalo, kým město ten finanční odbor obsadí a kde vezme peníze na zaplacení lidí, kteří problematice opravdu rozumějí (což v těsné blízkosti Prahy považuju za vyloučené)

 
RomanJandik 19 příspěvků

Otazka tedy zni, co kolem sebe mate za lidi, kdyz vykazuji profesionalne cinnost a nedelaji faktury … na tom asi neco nehraje, nemyslite?
Jestli opravdu chcete profesionalni ucetni servis, tak mesto nemuze vybirat z firem, ktere nemaji s cinnosti oficialni zkusenost. Jestli je to ale postavene ale, ze firma byla znama jiz predem, pak by to lecos vysvetlovalo.

Prijemny vecer, Roman Jandik

 
Náplavka 115 příspěvků

Nevím, co by na tom mělo nehrát – to jenom máte nedostatek zkušeností a představivosti. Například zrovna účetnictví – spolumajitelka firmy vede pro svou firmu léta účetnictví a daňovou agendu. Čas od času se na ni obrátí spřátelená firma s prosbou o radu. Po čase další spřátelená firma, a ty porady jsou čím dál častější. Až se dohodnou, že všechno zformalizují, paní si udělá živnosťák a tentýž den podepíše smlouvy s oběma firmami o vedení účetnictví. A to má – ó hrůzo! – živnosťák jeden jediný den!
Nevím, jak to bylo s Alderou, ani nevím, jestli to účetnictví dělají dobře nebo ne. Ale to vy taky nevíte, protože to jste nekritizoval. Vám vadí jenom to, že nemají živnosťák dostatečně dlouho. Což mi přijde k smíchu:-)

 
RomanJandik 19 příspěvků

Možná by bylo zajímavější, kdyby jste prozradila svou totožnost, když se tu takto profilujete jako velká znalkyně roztockých poměrů.

Nevím už jak to napsat jasněji. Město nemůže ve výběrovém řízení vybírat firmu, která dělá dejme tomu IT a jejíž spolumajitelka si dělá daňovou agendu sama a ve chvílích volna radí kamarádům. Já tady nechci vystupovat jako zapřísáhlý nepřítel outsourcingu účetnictví nebo přítel finančního odboru.. rozhodně si to žádá důkladou analýzu. Kdyby za přijatelné finanční prostředky dělali perfektní práci, pak by to bylo prima a je jedno, jestli je ta firma externí nebo jestli účetnictví dělá finanční odbor… ale Aldera účetnictví dobře nedělá.

Podívejte se do jakéhokoliv čerpání rozpočtu a tam nesedí číslo s číslem.. máte to potvrzeno krajskou kontrolou, máte to potvrzeno kontrolním výborem města. V závěrečném účtu byly kromě toho numerické chyby…takže já Alderu kritizuji zejéma proto, že účetnictví nefunguje. Za rok se tam městě vystřídalo osm mladých holčin, které museli být zaučovány.. To, že na to neměli ani živnosťák, je otázka další, za to nekritizuju Alderu, ale paní starostku, která si firmu vybrala nyní si jí hýčká...

Roman Jandík

 
Náplavka 115 příspěvků

Ten uvedený příklad nebyl o Aldeře, ale jiné firmě. Jenom měl ukázat, že datum pořízení živnosťáku samo o sobě o ničem nevypovídá.
Pokud Aldera dělá účetnictví špatně, měla by ODS jako vládnoucí strana uplatnit sankce, které jistě ve smlouvě jsou, nebo iniciovat vypovězení smlouvy. Vcelku bez ohledu na to, jestli si paní starostka těch osm holčin hýčká nebo ne.
Nejsem až taková znalkyně místních poměrů, aby jsem něco prozrazovala. (Aby jsem zní divně, že. Tak co kdybychom se dohodli, že budeme ty kondicionální tvary od sloves být používat správně:-)

 
RomanJandik 19 příspěvků

Na tom se shodneme. Smlouva Aldeře ale už vypovězena byla a ODS byla jedním z iniciátorů.. starostka, lépe řečeno rada města má podle zákona o obcích vytvořit finanční odbor. Aldera byla vypovězena po kritice za účetní závěrku roku.

 
Náplavka 115 příspěvků

Ať hledám, jak hledám, nikde v usenseních Rady města nemúžu to vypovězení smlouvy s Alderou najít. Mohl byste mě nasměrovat, kdy k tomu asi tak mělo dojít?
Díky, PH.

 
RomanJandik 19 příspěvků

Jedná se o rozhodnutí Zastupitelstva města:

150-9/10
ZM, na základě návrhu kontrolního a finančního výboru ZM (viz zápis z kontroly ze dne 28.4.2010), ukládá MÚ připravit pro rok 2011 plně funkční obnovení a personální obsazení finančního odboru MÚ tak, aby vedení účetnictví města převzal a prováděl pouze finanční odbor náleţitě hardwarově a softwarově vybavený a proškolený.

 
Náplavka 115 příspěvků

Ach jo, ten můj dotaz byl míně vážně, a vy na mě se srandičkama. Tohle folklórní usnesení ZM samozřejmě znám a dost mě pobavilo – odkdy má ZM jakoukoli pravomoc vůči úřadu? Zřizovat a rušit odbory obecního úřadu může podle zákona jenom Rada, zastupitelstvo vůči úřadu žádnou působnost nemá a ani si ji nemůže atrahovat. Takže to UZM jako protizákonné nemůže nikdo respektovat.
A o výpovědi smlouvy Aldeře tam navíc není ani zmínky.
Aspoň byste sem mohl napsat, kolikrát a kdy ODS tu výpověď smlouvy iniciovala v Radě města, a jak dopadlo hlasování.

 
RomanJandik 19 příspěvků

Zastupitelstvo města má tu pravomoc, že volí a rovněž odvolává starostku i s radou..takže by se rada i srarostka měla chovat podle toho.

 
Náplavka 115 příspěvků

Aha, takže od ODS to je všechno jenom divadlo pro nezasvěcené diváky. ODS sice Alderu hromově kritizuje, ale v Radě města pro ukončení činnosti Aldery neudělá ani krůček. A aby to nevypadalo úplně blbě, sehraje divadélko s usnesením, které má asi takovou účinnost, jako kdyby ZM vyhlásilo válku Česka proti Balučistánu.
Tyhle pokusy vyvléct se z odpovědnosti za spoluvládnutí ve městě mi přijdou hodně dětinské. Kdybyste to mysleli vážně, měla se ODS pochlapit a odstoupit z Rady – legrácky o “vypovězení koalice” a současném zachování všech funkcí a křesel jsou jenom teatrální gesta amatérské šmíry.
Nejsme v pohádce, aby někdo ocenil, jak ODS chodí a zároveň jede, oblečená a neoblečená, koaliční i opoziční...

 
RomanJandik 19 příspěvků

Nemohu mluvit za celou ODS, ale osobně s Vámi souhlasím, ODS měla v roce 2008 odstoupit z rady města po té, co vypověděla koaliční smlouvu kvůli zakázce za cca. 8 mil. Kč, kterou paní starostka zadala bez výběrového řízení, bez souhlasu rady a bez souhlasu zastupitelstva.

Mohu Vám slíbit, že se vynasnažím ze všech sil, aby se takovéto přehmaty do budoucna neopakovaly. Projeví se to rovněž na kandidátce do podzimních komunálních voleb.

Stránky: 1 2 3

Diskuze Odraz