Diskuze Doprava

Parkování v ul.Felklova/Čajkovského

RSS zdroj s posledními příspěvky 8 příspěvků

 
Rob 5 příspěvků

Dobrý den. Chtěl bych touto cestou požádat všechny řidiče, kteří parkují mimo vyznačená parkovací místa v ulici Felklova, aby zkusili zaparkovat v ulici Čajkovského. Jednak nám ostatním (co parkujeme na vyznačených místech) komplikujete ranní výjezd od bytovek a také vystavujete své auta riziku. Když se nějaký šikovný řidič vřítí z Čajkovského do Felklovy (a že tady jeden takový jezdí) tak Vám zbydou akorát oči pro pláč. Zkuste se zamyslet. Ono by se to taky dalo vyřešit tak, že by tam Policie mohla nakresli žlutou čaru na chodník a vybírat pokuty. Ale to by asi bylo zbytečné. V ulici Čajkovského (u bytovek) je místa spousta. Hezký den. – Robert

 
pepino 40 příspěvků

zdravim, pro me je novinka, ze parkovaci mista musi byt vyznacena. Mohu vedet vice? Pak jsem nepochopil presne o kterych mistech mluvite. Doted jsem zil v dojmu ze by mela platit nejaka pravidla silnicniho provozu, tedy § 25, § 26, § 27 (zastaveni a stani). viz http://www.vsechny-autoskoly.cz/zakon_o_provozu_na_pozemnich_komunikacich/zastaveni_a_stani/
Pokud narazite na podelne parkujici auta, pak jedina moznost je zjistit sirku vozovky a hajit se tim, ale podle me je silnice siroka dostatecene. Navic zadna zluta cara nikde neni, nemluve o zakazu zastaveni nebo zakazu stani.
Co se tyka ulice Cajkovskeho, az Vam tam 2x navrtaji nadrz, taky tam prestanete parkovat ;-)

 
Vašek K. 17 příspěvků

pepino: Nemám sice přesnou představu o situaci ve zmíněné ulici, ale z toho co psal Rob jsem pochopil, že auta, která parkují podél komunikace (což neznamená, že by tam nesměli parkovat – pokud neporušují Vámi jmenované paragrafy – pouze se nejedná o místo vyznačené jako parkoviště) znesnadňují výjezd vozům z parkoviště.

Ono parkování v Roztokách (a nejen v nich) je všeobecně pěkná džungle. Sami parkujeme na dvoře u domku, ale na ulici před ním je to jedno velké parkoviště a na tři metry v každém směru se evidentně nehraje (s metrem jsem sice nikde nepobíhal, ale je to zřejmé).

 
hokie 27 příspěvků

Nikdy jsem nemel problem s vyjezdem vozu…ale chapu, ze nekdo s nim problem muze mit…:)....

 
pepino 40 příspěvků

vasek: ano tak jsem to take pochopil, jen jsem nechtel abych omylem reagoval na neco jineho.

Co se toho parkovani tyce, tak na jeden zatah se svym autem nejsem schopny zaparkovat ani vyparkovat, ale nedela mi problem si couvnout, popojet.. Spis bych resil ridice co zaparkuji kolmo k chodniku tak ze koly se opiraji o obrubnik a previsem auta zabiraji polovinu chodniku.. nebo jedince parkujici na tom zlute vydlazdenem najezdu pro HZS.

 
Vašek K. 17 příspěvků

pepino: Jasně;-)

Auta parkující ve výjezdech bez milosti (dvojnásob platí pro auta blokující HZS) odtahovat. Nemá v tomhle někdo zkušenost s roztockou MP?
Už se mi taky přihodilo, že přijel domů a někdo z ´“akutního nedostatku místa” (=lenosti udělat pár kroků navíc) zaparkoval v našem vjezdu. Jediné jeho štěstí bylo, že tam nestál dlouho, takže jsem nechal auto opodál a po jeho odjezdu zaparkoval. Co však dělat, až takový chytrák zaparkuje ve vjezdu, když bude člověk s autem na dvoře? Nejsem příznivcem řešení typu propichování pneumatik a objíždění auta pětikorunou (ač sem tam by si to někdo zasloužil).

 
hokie 27 příspěvků

Pepino: Co se tyce najezdu pro IZS, tak pokud si vsimnes, tak je chodnik zabetonovany sloupky, takze ten najezd je tam momentalne v podstate k nicemu. Ty sloupky tam nebyly, dokud nekteri jedinci nenajizdeli auty az ke vchodum a neznicilo par lamp pred baraky. No a zakaz parkovani tam neni, pouze je tam znacka zakaz vjezdu mimo IZS.....

Vasek K. Co se tyce parkovani pred vjezdy k rod. domkum, tak tomu taky nerozumim. Chapu, ze se neda srovnat pocet aut parkujicich z dob, tak pred 3 lety, ale parkovat nekomu ve vjezdu do baraku, asi bych to nejak urcite resil.

Lidem, co se snazi zaparkovat co nejbliz k bytovym domum se ovsem nedivim, jsem jeden z nich. Nejde mi o tech nekolik kroku, jako o to rano neprijit a najit na sedaku strepy od rozbiteho okynka…..

 
belrok 6 příspěvků

já v drtivé většině parkuji normálně na tzv. parkovacíh místech, ale když místo není, snažím se za každou cenu zaparkovat, tam co se ti to nelíbí....v ulici Čajkovského je hodně místa a jistě ne bezdůvodně....vadí mi, že jsou tam auta dost odlehlá a nechci přijít ráno k vysklenému autu….tohhle je myslím důvod vetšiny lidí, kteří parkují raději ve Felklově podélně. A osobně mi ani jako ženě vyparkování a zaparkování u normálních míst nedělá...tak nevím.

Diskuze Doprava