Diskuze Odraz

03-10 Škola demokracie

RSS zdroj s posledními příspěvky 5 příspěvků

 
lobo3 80 příspěvků

Dobrý den, pane Štiftere
reaguji na Váš článek Škola demokracie. Na zmíněném zasedání jsem byl, viděl jsem, co vzájemným inzultacím předcházelo, bohužel i to, k čemu to vedlo (povolání policie).

Jak sám přiznáváte, reagoval jste neurvale na proslov pana Matase v momentě, kdy hájil zájmy občanů podepsaných pod peticí. Jeho proslov jste okomentoval “předvolební kecy”. Nemáte pocit, že v tu samou chvíli jste urazil všechny lidi, kteří se obrátili na pana Matase s prosbou o pomoc?

Pan Matas se následně omluvil, Vy jste se omluvil. Skoro jsme mohli na celou aféru zapomenout s tím, že je přeci jen před volbami a začíná to slušně jiskřit na všech frontách, ale nazývat oponenta “mladobolševikem” a takto apelovat na voliče? Jsem mladý a myslím si, že ani Vy jste mi teď nedal dobrou školu demokracie.

Historie mi totiž naznačuje, že mezi mladobolševiky a třeba hitlerjugend není zas tak velký rozdíl. A Vy svého oponenta zařazujete do společnosti největších vrahů v našich dějinách proto, že byl vůči Vám nepřiměřeně sprostý? Přijde mi, že se na stránkách Odrazu dopouštíte stejné nepřiměřenosti, kterou kritizujete.

Ale jinak, stejně jako Vy, doufám, že takových zastupitelstev bude málo. Že už neuslyším nic o “předvolebních slovech”, ani že někdo někoho posílá do lidských částí těla ani že někdo na někoho posílá policii.

Přeji hodně zdaru
Jan Vlasák

 
Náplavka 115 příspěvků

Pane Vlasáku, hájíte nehajitelné a srovnáváte nesrovnatelné. Když pan Štifter zareagoval na Matase, že to vede předvolební kecy, jenom shrnul ve zkratce, že se Matas stará o věci ve chvíli, kdy se s nimi už nedá nic rozumného dělat, místo aby se byl staral v době, kdy to mělo smysl, takže jeho emotivní vystoupení nemá za cíl něco vyřešit, ale získat si přízeň těch, kdo nemají detailní přehled, co se kdy dá ovlivnit.
Je pochopitelné, že se to Matasovi nelíbilo. A nikdo by se nedivil, kdyby se proti proti panu Štifterovi ostře ohradil. Ostře, ale civilizovaně. Ale posílat někoho do prdele a napadat ho na veřejnosti velmi urážlivými výroky o jeho profesní kompetenci, to opravdu patří tak leda do páté cenové skupiny půl hodiny po zavíračce, ale rozhodně ne na veřejné jednání zastupitelstva.
A pokud tohle chcete hájit, měl byste se vážně zamyslet, za koho to kopí vlastně lámete.

 
emilk 26 příspěvků

Náplavko, už jsme v dalším kole: idea je následující: Štifterovi vadí předvolební slova p.Matase, ale v Odraze se ukázal jako mistr onoho předtím kritizovaného oboru.

 
lobo3 80 příspěvků

Dobrý den,
Náplavka si sice nevšiml, ale už jsem si na to zvykl.

 
Vítek.S 373 příspěvků

Podle mne ten článek dokazuje, že se s tím, co se stalo, starší z Martinů ještě nevyrovnal. A neuvědomil si, že čtenáři Odrazu nejsou vlčata z jeho oddílu.

Diskuze Odraz