Devastace ochranného pásma přírodní rezervace - Tiché Údolí

RSS zdroj s posledními příspěvky 56 příspěvků

Stránky: 1 2 3

 
Manica 15 příspěvků

Na středu 16. 6. od 18 hodin svolává starostka mimořádné zasedání zastupitelstva ke schvalování Regulačního plánu Tiché údolí. Nemáte někdo informaci co se chystá??????

 
Manica 15 příspěvků

Podle Sdružení občanů má být přes veškeré protesty a připomínky k navrhované zástavbě Maxmiliánky schválen původní regulační plán. Je vidět, že nejen na názory obyvatel Roztok, ale ani na vyjádření odborníků, naše radnice v čele s paní starostkou nebere vůbec zřetel. Oni se rozhodli, že na Maxe budou bytové domy a nikdo jim do toho nebude mluvit. Oni tady nežijí, tak co by je mělo zajímat, že několika desítkám lidí zhorší životní prostředí. Doufám, že nejen obyvatelé Tichého údolí, ale i ti, kteří sem chodí rádi na procházky, nás přijdou tuto středu na schůzi zastupitelstva podpořit.

 
kush 1 příspěvek

Dobrý den, na základě této diskuse jsem prošel dostupné materiály, které se vážou ke tvorbě regulačního plánu, především zástavbě Maxmiliánky včetně videozáznamu z veřejného projednání. Jako obyvatel Roztok a velmi častý návštěvník Tichého údolí se musím postavit za zástavbu této části. V žádném případě nesdílím názor, že navrhovaná zástavba je špatná. Podle dostupných vizualizací převyšuje vekerou novější zástavbu, tu předrevoluční ani není nutno komentovat. Velice obdivuji původní vily, rekonstruované i ty, které na rekonstrukci ještě čekají, ale Tiché údolí bohužel netvoří pouze tyto objekty. Po zhlédnutí videozáznamu z veřejného projednání jsem musel konstatovat, že se zde projevilo klasické čecháčství, kdy bylo neustále poukazováno na to, co současný majitel dělá, nedělá a jak se na úkor obyvatel napakuje.To skutečně nemůže nikoho přesvědčit, to je přece pitomost. S některými argumenty však souhlasím. Proč má někdo někomu předepisovat, že nemůže využívat veřejnou komunikaci, byť k parkování. Je na každém, zda si na vlastním pozemku vytvoří parkovací místo, osobně bych to udělal, ale ne na popud nějakého příkazu. Tento problém je ostatně v celých Roztokách a občané ho řeší po svém. Chápu, že po tomto příspěvku nebudu občany Tichého údolí oslavován, ale jsem hluboce přesvědčen, že zmíněná zástavba Tichému údolí ani v místě bydlícím občanům neublíží. Mnohem horší mi přijde, pokud se bude neustále oddalovat možnost, že se situace trvající roky, zlepší.

 
Manica 15 příspěvků

Dobrý den, to je asi právě ten problém, že tady jen občas procházíte. Nechci se opakovat. Důvody, pro které občané Tichého údolí nesouhlasí s masivní zástavbou na místě Maxmiliánky jsem popsala v příspěvku 18. února.
Pokud jste nebyl na http://zaochranutichehoudoli.webnode.cz/ doporučuji si přečíst. Jsou tam jak názory občanů, tak např. i stanovisko České inspekce životního prostředí, stanovisko Metropolitního regionu sdružení ochránců přírody, vyjádření právníka, že předložený návrh je v rozporu s veřejnými i obecnými zájmy.
Vizualizace oblasti Maxmiliánka je nepravdivá, úmyslně značně podhodnocená. Problémem je i úzká silnice, kdy už nyní je značně omezená průjezdnost. A to má narůst počet aut ještě zhruba o 40%.
Vaše poznámka o čecháčkovství není myslím vůbec namístě. Občané TÚ totiž vidí nejen to, že se někdo “napakuje”, ale na druhé straně i to, že na tom prodělá město, a to jsme my všichni. Pokud bude muset město investovat např. do inženýrských sítí v TÚ, tak nebude mít peníze na jiné důležité investice třeba právě v té části Roztok, kde žijete vy.

 
Náplavka 115 příspěvků

Milá Manico, pořád je tady ten problém, jak zajistit. aby obydlená část TU nekončila spáleništěm nebo podobnou hrůzou, ale něčím všeobecně přijatelným. Současný stav považuju za zcela nevyhovující a navrhovaná zástavba mi přijde poměrně snesitelná. Tak v čem je problém?

 
Náplavka 115 příspěvků

Milá Manico, pořád je tady ten problém, jak zajistit. aby obydlená část TU nekončila spáleništěm nebo podobnou hrůzou, ale něčím všeobecně přijatelným. Současný stav považuju za zcela nevyhovující a navrhovaná zástavba mi přijde poměrně snesitelná. Tak v čem je problém?

 
Manica 15 příspěvků

Dobrý den Náplavko,
nemohla jsem se zúčastnit mimořádné schůze zastupitelstva 16. 6., takže neznám poslední vývoj kolem výstavby na Maxmiliánce. Souhlasím s vámi, že spáleniště na konci údolí je jedním slovem hrůza. Škoda, že se nepodařilo vyšetřit, kdo se o to zasloužil.
Je pravda, že navrhovaná zástavba vypadá na papíře docela pěkně. Ale je tam dost věcí, proč s tak masivní výstavbou nemůžu souhlasit. Za prvé je spočítáno, že velikost stavby neodpovídá počtu bytů, které tam údajně mají být, a to ve finále znamená, že se postaví budovy o dost větší. Další proč ne, je stavba v záplavovém území. Když bude ochráněno zdmi území kolem Maxy, jak bylo dodatečně navrhováno, tak při zvýšení hladiny potoka to odnesou v daleko větší míře všichni ostatní. Za další, je výstavba na okraji přírodní rezervace atd. atd. Myslím, že veškeré připomínky občanů i příslušných orgánů jsou vyčerpávajícím způsobem uvedeny na již zmíněném http://zaochranutichehoudoli.webnode. cz/. Pokud máte chvilku, stojí za to, se tam podívat.

 
Náplavka 115 příspěvků

Regulační plán ve středu schválili, ale vyjmuli z něj území kolem Maxy (plochu z1), hlavně asi kvůli nejasnostem kolem 50- a 100-leté vody.

 
Vítek.S 373 příspěvků

A strom na pozemku paní Denehi je vpořádku.:-)

 
Michal Špaček 67 příspěvků

Náplavko, není mi jasné zda jste muž či žena, ale chtěl bych s vámi probrat věc, která se do fóra nehodí. Mohl bych vás proto požádat o kontaktování mě na mdvandest@gmail.com? Děkuji vám za váš hlas rozumu v tomto fóru. MŠ

 
delfinek 68 příspěvků

Michale Špačku,
nejedná se o toto: http://www.facebook.com/roztoky ? Proč by se to nehodilo do fora, aha?

 
Lenny 3 příspěvky

Co by tak asi řekla nám Roztočákům kněžna Libuše, kdyby měla rozhodnout, co s Tichým údolím? Je pravda,že měla bohaté zkušeností s řešením sporů, byla to sakra chytrá ženská a ještě věděla svoje o mužských a jejich ješitné urputnosti.
Zkusím hádat:
„Vidím údolí veliké, jehož stromy hvězd se budou dotýkat. A vidím také hemžení veliké holobrádků různých i starců moudrých, kteří mluviti budou hněvivou řečí a pro zaslepenost svou nevšimnou si zvěře dravé, která číhá v houští.....Vyslechněte tedy mou radu: vyjděte lidé dobří do údolí tohoto, vemtež sebou ostré sekyry, kosiště a hrábě dlouhé a posekejte houští nepěkné a ukliďte duši svou i další smetí poházené. Pak zastydí se ti, kteří nepěkné domy mají a ostudu městu a údolí činí a majetek svůj do pořádku dají. A káti se budou i ti, kteří mamonem posedlí sobě hrady stavěti chtěli, a kteří obklopili se posluhovači svými a ženštinami prodejnými. Pak společně hojné oběti bohům přineste a oslavte dobrou vůli svoji tancem i zpěvem veselým, medovinou sladkou a krmí vydatnou…“
Jo, a ještě přeji všem krásné léto!!

 
Michal Špaček 67 příspěvků

Vážený/á Delfinek,

upřímně řečeno nejednalo.

Věřím, že mé poslední příspěvky na fóru svědčí o tom, že nehodlám svou činnost nijak tajit.
V přípravné fázi jsem chtěl získat další pohled a informace, které do jisté míry postrádám.

Z toho, že dáváte Facebookový odkaz, vyvozuji, že máte svůj FB profil – pokud chcete můžete mě tam Vy (i kdokoliv další) vyhledat. Přiznávám, že mám dva FB profily, které mi mají posloužit k rozlišení činnosti ve prospěch Roztok a soukromé spojení s přáteli.

Pokud se dostanu do zastupitelstva, což nemohu vyloučit, ale ani zaručit. Tak budu FB profil používat k libovolnému (slušnému) kontaktu s občany Roztok tak, abych zrychlil přenos mezi občany a zastupitelstvem, které dosud žije ve své představě toho jaké problémy jsou pro Roztoky zásadní. Tenhle přístup naprosto chápu, ale v době extrémně rychlé společenské komunikace je již poněkud zastaralý.

Michal Špaček – 6. na kandidátce D.O.S.T. – www.dost-roztoky.cz

p.s. —> Lenny, velmi vtipné, leč mírně nicneříkající. Má být poselstvím: uklidněte se a dejte Tiché Údolí do pořádku? – v takovém případě nelze než souhlasit.

 
Lenny 3 příspěvky

Ahojky Michale, děkuji za ocenění mého příspěvku, s tím klidem a úklidem jste to pochopil naprosto přesně. Tiché údolí je naštěstí zachráněno, protlačovaná masivní zástavba se nekoná, takže si zvířátka a lidé z údolí společně oddechli :-) Jsem optimista a věřím, že Maxmiliánka vztane z popela, a že přibudou i další hezké domy a s nimi i příjemní lidé.
Co se týká další zástavby v Roztokách, přála bych si, aby to dopadlo stejně dobře jako v Tichém údolí. Snad k tomu dopomohou i komunální volby, takže vám č. 6 DOST držím palce. Hlavně si neberte příklad z těch notorických psavců do Odrazu, těm bych to fakt zpoplatnila, nejlépe 10,- Kč za každý řádek, jakmile jich vyplodí víc jak 100 kvartálně. A byly hned prachy na údržbu zeleně....

 
Michal Špaček 67 příspěvků

S Maxou budou ještě zajímavé časy, protože současný stav je evidentně nevyhovující. Leč jak jej napravit ke spokojenosti zúčastněných to je ve hvězdách. Třeba by bájná Líba věděla, nám nezbývá než se dohadovat dál.

 
Manica 15 příspěvků

Dobrý den, nevíte jak pokračují jednání o výstavbě na Maxmiliánce?

Stránky: 1 2 3