Stavíme, stavíme, ale co ostatní??

RSS zdroj s posledními příspěvky 12 příspěvků

 
Holma 1 příspěvek Zdravím. To že v našem městě se staví a počet obyvatel stoupá je zkrátka fakt, se který se nedá nic dělat. Ač se budeme bouřit sebevíc. Mě osobně je to jedno. bydlím v takové lokalitě, kde se již nedá postavit ani kadibudka. Jen mě zaráží fakt, že dochází kapacita školek a dokonce i škol a přesto se sem budou stěhovat nový lidé kteří buď děti mají nebo do tří let budou mít. Kam je umístí? Dále stav silnic?? Připomíná tankodrom, s přívalem dalších obyvatel se jejich stav jen zhorší. Alespoň že práce na přeložce pokračují. Vyhneme se tak dlouhým kolonám před šraňkama. A co takhle prašnost? V Roztokách je mnoho ulic, kde není asfalt!! Prašnost šílená, utřete prach a za jediný den je zpět. V případě deště bahno a díry které se snaží obyvatelé zasypat štěrkem jsou stálým problémem. Nedokončená kanalizace a vodovodní potrubí z roku raz dva. Když jsme potřebovali vědět, jaké jsou výhledy kanalizace v naší ulici ( vzhledem k tomu, že budeme předělávat dům a dělat nový odpad ) a napsali na MěÚ ( cca před 3 měsíci ) odpověď jsme nedostali. Tak se ptám : Když město nedokáže vytvořit podmínky pro život 6tis. obyvatelům, dokáže to, až nás bude 10tis. ??
 
Veronika 8 příspěvků

Svatá pravda. My bohužel bydlíme v lokalitě, které se stavební práce velmi týkají!! Regulační plán na lokalitu Panenská II. se má projednávat, zatím je povolena pouze výstavba bytových domů (novodobé paneláky :-( podél ulice Lidická!! Na ostatním by stále měla platit stavební uzávěra, veřejné projednávání teprve bude, občané mohou posílat své připomínky… Ale firma Bláha (developer) jedná natolik suverénně a jistě, že se dá pochybovat o tom, že projednávání není pouze formalitou, ale stavební povolení už má dávno v kapse!! Jak jinak si lze vysvětlit, že sebejistě tvrdí, že na místě, o kterém se má teprve jednat, budou v dohledné době stát domy?? V lokalitě Panenská II ještě stále nejsou zkolaudovány silnice, je tam spousta restů po bývalé stavební firmě Luneta. Všechny závazky přebral Bláha, ale zdá se, že na tyto závazky kašle a věnuje se stavbě svých nových domů, protože ty jsou samozřejmě lukrativnější!!!A stavebnímu úřadu je to úplně jedno!!! A koho z místních zastupitelů zajímají životní podmínky obyvatel města, které zastupují? Proč by se měli zajímat o nějakou dopravu, školky, kolony aut, prašnost…, když se jich to úplně osobně netýká??? Nálada ve městě je opravdu výborná a možná by stálo za to, kdyby se občas přeplněným autobusem projeli i zastupitelé, aby nasáli trochu “pozitivní” nálady svých obyvatel!!!

 
Vítek.S 373 příspěvků

Měl bych skromnou poznámku k té větě o přetížených autobusech. Měli bychom si ujasnit, zda se jedná o dopravu dálkovou či městskou. Pokud bychom se ztotožnili s myšlenkou, že se jedná o dopravu dálkovou, pak by všichni cestující museli sedět a pokud by nebylo místo k sezení, museli by jet dalším spojem. Pak je ale možné za dostečnou vzdálenost na nejbližší zastávku považovat vzdálenost 2 km. Já bych upřednostnil dopravu městskou s maximální vzdáleností k zastávce 400 m. V té se ale mj. i stojí. Máme tu hybrid. Z obojího to horší.

 
Dana 140 příspěvků

Jj, kdo viděl vytvořený RP na Panenskou II., tak se asi klepe na hlavu a říká si, co že se to zde reguluje … Určitě ne stavba bytových domů (těch by zde mělo být 26 kousků!!) a hustota zalidnění, co nás na tomto území čeká. Co se týká “nějaké” infrastruktury … tak zmiňme školku pro 25 dětí v jedné třídě – sem se nevejdou ani děti nové přistěhovaných obyvatel této lokality … Opravdu si neumím představit, že v “zahradním městě”, jak jsou Roztoky nazývány vyroste cca 26 bytových domů (+ RD a ŘRDna jednom políčku).
O kvalitním životě ve městě (školy, skoly, doprava, lékaři,..) ani nemluvím …
Pokud chcete alespoň trošku “pomoci”, tak připomínky k RP Panenská II. lze podávat písemě do 13.10.2009 na Obecní úřad – popř. přijít se podívat na Obecní úřad Roztoky 13.10., kde budou připomínky projednávány.
Kdo ještě tu “pěknou” věc, co byla předložena neviděl, tak zde je k nahlédnutí: http://roztoky.cz/regulacni-plan-roztoky—-panenska-ii—-navrh-zadani

 
VP 81 příspěvků

Jak jsem si dnes ráno všimnul, tak už na pole Na Panenské II nebude přístup. Dělníci tam stavěli plot, ale jen mne zaráží že ten plot je kolem celého pole, a ne jenom kolem míst, kde se má nyní stavět ( u Lidické). No už je asi rozhodnuto předem, že se celé pole zastaví tím co bude Bláha chtít a město s tím nic dělat nebude.
Jediná naděje je ta, že celý projekt dojede na nezájem případných kupců, protože v době krize se stavebnictví propadá opravdu hodně a zájem o novostavby je celkem nízký. Jelikož pracuji ve stavebnictví tak vím, že se sice staví, ale už se ty stavby těžko prodávají.
Tudíž osobně předpokládám, že po výstavbě těch 6.ti bytovek co mají stát u Lidické se výstavba zasekne a bude je problém prodat. Teď už více lidi zajíma vše kolem nového bydlení (doprava, školky, školy …) a nekupují vše jako ještě nedávno a dát za byt bez tohoto vybavení x milionů je opravdu nerozum. Příkladem je projekt nové výstavby Na Dubečnici, kde po skrývce ornice se skoro rok už nic neděje.
PS : No jsem zvědavý jestli v těch nových bytovkách u Lidické, nebude strašit když budou stát na starém pohřebišti :-)

 
Veronika 8 příspěvků

Jojo, každý soudný a normální člověk musí vidět tu šílenost, která se Na Panenské II chystá. Chápu, že s něčím už se nedá vinou “chytrého“rozhodnutí předchozího zastupitelstva dělat – mám na mysli bytovky u Lidické ul. Ale jestliže je v moci zabránit další mega výstavbě, tak by se o to mělo zastupitelstvo snažit a udělat maximum pro zastavení. Nevím, jaký smysl měla stavební uzávěra pro Trigemu, když Bláha dělá téměř totéž – a jemu to má být dovoleno? A ještě si máme myslet, že obyvatelům Roztok vychází vstříc, protože zde nepostaví “mrakodrapy”?!?!? Nejedná se o altruismus developera, jsem si jista, že kdyby mu návrh na mrakodrapy v Roztokách prošel, tak by stavěl :-) Přece nikdo nechce, aby z Roztok – města, které má svou historii a které je opravdu krásné – udělat novodobé sídliště a “satelit”. A co se týče plotu – mně už toho moc nepřekvapuje. Bláha si naprosto v klidu dovolí dělat terénní práce, postavit dočasné stavby (stavební buňky), udělat plot i na místě, kde by stále měla platit stavební uzávěra. Tak nevím, co si o tom lze myslet… Možná jsem pořád strašně naivní, ale doufám, že to vedení města taky dojde a zaujmou k výstavbě v Roztokách rozumný postoj. A souhlasím s VP – krize se stavebnictví došla dost výrazně. A bydlení v Roztokách už nevypadá pro klienty tak lákavě – i přes velmi dobrou dostupnost Prahy! Když zaplatíte za byt obrovskou částku a pak nemáte základní vybavení – lékaře, školu a školku pro děti, denně se mačkáte v přeplněném busu nebo stojíte v dopravní zácpě, tak se lidé SNAD poohlédnou po lokalitě, kde se město o své obyvatele stará!!!Roztoky před pár lety vypadaly opravdu jako zelené město, nyní, jak se zdá, se Roztoky přibližují Zahradnímu městu :-(

 
Sidi 140 příspěvků

Zeleň nyní aktivně jde “do kytek :/ právě u Panenské, za tenisovým areálem.

 
Sidi 140 příspěvků

Kdo povolil postavit bilboard Ekospolu U Rybníčku? To je naprostá zhůvěřilost!

 
Neo 1 příspěvek

Veroniko, to, že Vy bydlíte a ostatní a´t si škubnou a hlavně Vás neotravují, to je přístup který čekám někde na sídlišti v Praze a ne v krásném městě Roztoky. Čekali jsme skoro 8 let na povolení, průzkum…........... A te´d by jsme měli táhnout???????

 
Peregrin 23 příspěvků

No jo, Neo, to je docela zásadní poznámka…
Tady se hlavně diskutuje o tom, jestli současný stav Roztok dává vůbec možnost pro další rozšiřování výstavby a tím i pro další růst obyvatel. Protože staro- i novo-usedlíci velmi silně vnímají, jaké problémy tady vládnou už teď – nacpané autobusy, ve špičce nacpaná silnice na Prahu (zejména výjezd na Roztockou v Sedlci), chybějící kapacita školek, narvaná škola, etc… A to všechno se samozřejmě ještě zhorší po dokončení nové výstavby.
Vy sem vnášíte nový prvek – osobní příběh konkrétního člověka, který tu chce bydlet. Nové je to tom, že zatím se hněv usedlíků soustředil na developery, což jsou anonymní neadresné organisace bez tváře a charakteru, jimž jde v zásadě jen o zisk (bez ironie, tak to opravdu je…).
A Vy do toho teď vnášíte prvek prosté lidské touhy slušně bydlet, kterou konec konců tady asi všichni sdílíme… Akorát se nedivte, že nevzbudíte moc nadšení. Protože realiací Vašeho snu o bydlení se o něco sníží hodnota již existujících realizací ostatních.
Nicméně – welcome on the board:-)

 
lenule 55 příspěvků

nemám slov a jsem zásadně proti mega – developerským projektům. SORRY

 
Náplavka 115 příspěvků

Lenko, sdílím Vaši nechuť vůči megalomanským projektům. Jenom mi není jasné, který z dosavadních příspěvků Vás zbavil slov?