Výstavba v Solníkách S-Development podal na město Roztoky žalobu o náhradu ušlého zisku

RSS zdroj s posledními příspěvky 38 příspěvků

Stránky: 1 2

 
Jan.Scholz 29 příspěvků

Tak kdy se sejdeme ? Co čtvrtek 2.4.2009 od 20:00 ve vinárně na náměstí ? Můžete mi poslat stanovy na Jan.Scholz@seznam.cz

 
Dana 140 příspěvků

ok, tak se jen domluvit kdy a kde se sejit … ja jsem tu teď, bohužel, do pátku a pak až po 14.4….. ... zde kontakt na mne: danny617@seznam.cz

 
andreaHo 43 příspěvků

Bohužel příští týden nemohu, manžel je pryč a nemáme hlídání...
Stanovy ráda přepošlu, pouze je budu muset vyhledat, po marné snaze bojovat za školky se doma jaksi vypařily -:) Jen se bojím, aby to nedopadlo všechno právě tak nevalně, jako s otázkou MŠ. Nám sice na dlouho onemocnělo dítko, takže jsem vše pak již sledovala z povzdálí, ale přesně, jak zde již bylo psáno : každý souhlasí a pak konkrétní kroky podnikat nechce. Takže se ráda sejdu kdykoliv 2. týden v dubnu, pokud nevadí -:) A stanovy snad nezlikvidoval syn -:)
Hezký den, Andrea Hollová.

 
Jan.Scholz 29 příspěvků

Je to třeba začít trochu organizovat :-)) Založil jsem nový email oszmr@seznam.cz, tj. občanské sdružení “Zahradní město Roztoky”. Kdo máte zájem stát se členem sdružení, pošlete na tuto adresu Váš email a odbobí, kdy by vám vyhovovalo v dubnu se sejít na ustanovující valné hromadě. Do té doby můžeme po mailu odladit návrh stanov – od této chvíle prosím piště na mail oszmr@seznam.cz. Kdo máte zájem spolupracovat na www stránkách ? Díky Honza

 
iBenny 2 příspěvky

No ja osobne si myslim, narodil od mnohych zde, ze Solniky jsou jednou z nejzdarilejsich lokalit jakou jsem kde videl. Za prve je obrovske plus opravdu velmi povedena hlavni komunikace se stromoradim. Druhe plus vidim ze tom ze tam probehla individualni vystavba, tedy ze se v minimalni mire pristoupilo na typove domy developera. Jiste, jsou tam domy povedene i vylozene nepovedene, to uz ale zalezi na vkusu kazdeho jednotlivce, a ve finale to kolemjdoucim muze byt fuk. Co se tyce pozemku, to je bohuzel bezna chyba mnohych, ze na pozemek umisti prilis rozlehly dum. Vidam to vsude a prijde mi to jako velka skoda, kdyz nekdo kdo evidentne nema problem profinancovat dum za 10-15 mil. “osidi” investici do vymery pozemku.

 
pepino 40 příspěvků

iBenny: v zasade muzete mit pravdu. Urbanisticky je napad lokality pekny, ale jak je to ted, tak je to nedotazeny. Napr kdyz jde clovek na autobus.. Cesta je rovna, tj nudna. A hl se mi “libi” kontrast mezi upravenym stromoradim (tim chvalim mesto) a pozemky vedle – zarostle pole. Proto bych se na solnikach nebranil dalsi vystavbe, nebo alespon nejakym zpracovanim zarostlych ploch(napr park). Jenze park vam zadarmo nikdo nepostavi, a prospech z nej taky mit nebude..

 
Sidi 140 příspěvků

iBenny: Solníky, to je víceméně děs. Barák na baráku, zahrádečky menší než dlaň, strom nevidět, architektura chaos na entou. Tomu se neříká zahradní město. To je sen šíleného developera. Vy jste to napsal velice diplomaticky :)
Pepino, další výstavbu snad už děkuji nechci. Tohle město další nápor nezvládne. Někdy je lepší posekané zarostlé pole..

 
smígl 131 příspěvků

Jenže ono posekané nebývá. Než aby město posílalo Ekospolu a spol. výhružky, tak by spíše to mělo nechat posekat a na Ekospol a spol. vystavit fakturu s 20 % přirážkou tak, jak se to děje v mnoha jiných městech. Na Solníkách nějakou rozumnou výstavbu bycho osobně klidně viděl. Jen se teď můžeme dohadovat, co je “rozumná výstavba”.

 
Zuzka 160 příspěvků

Pro mě je maximum povolit nějaké rodinné domky výměnou za stavbu školky. Rozhodně žádné paneláky.

 
Sidi 140 příspěvků

to smígl: Rozumná výstavba – myslím si,že to znamnená úctu ke krajině. K původní architektuře, k možnostem obce, ....
Mrzí mě, že mnoho lidí nesnese ve svém okolí “divočinu”. Ta znamená pestrost prostředí, život….

 
Zuzka 160 příspěvků

Ono když má někdo drahý pěstovaný trávník a neustále mu tam lítají nálety z pole, tak to dokáži i pochopit – taky bych z toho asi nebyla nadšená...

 
mipri 196 příspěvků

Milá Sidi, i stromy ve staré zástavbě byly kdysi mladé a mnohem menší... Projděte se ještě jednou a podívejte se pořádně – ve většině zahrad stromy jsou, ale než budou velké, musíte si počkat ještě aspoň deset let. :-) A co se týče kvality architektury na Solníkách, domnívám se, že se dost dobře přizpůsobila staré zástavbě – co kus to originál! Sundejte si růžové brýle, když chodíte kolem původní zástavby a potom kritizujte. A co se týče bodláků, nepovažuji je za vhodnou rostlinu do intravilánu města a myslím že jim to sluší v polích okolo…
PS: A pokud chcete vidět “sen šíleného developera”, udělejte si výlet do Hostivice! :-)

 
Sidi 140 příspěvků

Jenže Mipri, já nebydlím v Hostivici, ale v Roztokách.
“Velké stromy” se do těch malých zahrádek nemohou vejít.
“Co kus, to originál” – za určitých okolností by to bylo fajn. Každý z těch originálů by snesl určitě mnohem větší zahradu. A je jich moc najednou – v prostoru i v čase.
“Růžové brýle” nenosím ani kolem staré zástavby ani jinde. Nějak růžovou nemusím :)
“Bodláky”, bezinky,šípky, ... a vše živé, co se na ně váže – přírodu nemůžeme stále tlačit ven z civilizace. Bylo by tady trochu moc mrtvo… A těch “polí už okolo” bohužel není mnoho..Zdravím.

 
Vítek.S 373 příspěvků

Evžen šel do sebe. Přečetl si tuhle diskusi a pole nechal posekat. Teď tam suší seno. Zřejmě někde chová králíky. Asi to bude velkochov.

 
smígl 131 příspěvků

S Evženem jako vtip to bylo dobrý. Přece jenom se s takovou “chátrou”, jako jsme my, nebude zabývat. A ještě to není posekaný celý.

 
Vítek.S 373 příspěvků

Asi traktoristovi padla. Teď asi seká pole Ekospolu někde jinde. Možná se sem vrátí ještě letos.

 
smígl 131 příspěvků

Tak sečou, ale pomalu. Asi se jim ošoupávají kolečka.

 
pepino 40 příspěvků

loni to posekali myslim 2x, letos to vypada ze jednou jim to bude stacit..

Stránky: 1 2