Výstavba v Solníkách S-Development podal na město Roztoky žalobu o náhradu ušlého zisku

RSS zdroj s posledními příspěvky 38 příspěvků

Stránky: 1 2

 
M. Růžková 18 příspěvků Krásný den, jsem velmi znepkojena dalším vývojem výstavby v Roztokách konkrétně v oblasti Solníky. S-Development podává na město žalobu, kde chce náhradu za ušlý zisk, podle mého je to účelové, protože v době současné krize se již nevyplatí výstavba bytového domu v Roztokách a tak se spekulanti budou asi chtít hojit na městu. A nebo město ustoupí dá S-Developmentu vyjímku a děti si budou hrát vedle zaparkovaných aut. Dům přímo navazuje na dětské hřiště. Vůbec nebudu psát o tolik diskotovaném tématu přeplněných školek a autobusů. Páni radní, prosím, nenechte se zastrašit nějakou žalobou, každá investice je riziko a S-Development s tím musí mít jistě nějaké zkušenosti. Jsme zastánce stavební uzávěry a také jeden z řádných občanů Roztok, který žádá RM a také naše zastupitele nenechme zastavět vše co je zelené. Vždyť i naše nejsilnější strana v zastupitelstvu chtěla, před volbami, zastavit masivní výstavbu v Roztokách. Napsal mi pán, který má RD hned vedle zamýšlené výstavby a je to smutné, protože to vypadá, že rada města chce zase schválit něco, co se na veřejnost jen velmi těžko dostane a podle mě je to i nežádoucí.Napsal toto: "Na rozdíl od obludy v Čapkově, kterou se podařilo zastavit, se poněkud rozjely věci kolem obludy u nás - S-Development podal na město žalobu o náhradu škody, která je podle mě sice úplně absurdní, ale pro některé radní (ze zdejší ODS) je to údajně dostatečný důvod, aby jim urychleně dali výjimku z uzávěry. Svolávají kvůli tomu mimořádnou radu na tuto středu (když už se jim nepodařilo donutit starostku ke stažení odvolání proti rozhodnutí Stavebního úřadu). Zkouším aspoň oslovit pár spřízněných duší, s návrhem na e-mailové bombardování radních před středečním zasedáním. Shromáždil jsem adresy 6 radních ze 7 (adresu na pana Staňka se mi nepodařilo), a kdyby se Vám chtělo něco jim rozeslat, přikládám pro inspiraci text uvedený pod adresami. Samozřejmě, pokud byste to chtěl poslat někomu dalšímu, nebo by Vás ještě napadlo cokoli užitečného, bylo by to báječné." Páni radní zamyslete se, prosím!!!! Ing. Michaela Růžková, Ph.D.
 
Zuzka 160 příspěvků

Tak tomu říkám drzost. A co kdybychom pro změnu všichni ze Solník zažalovali Ekospol, protože -předpokládám, že nejen nám – sliboval, že 4 původní paneláčky budou poslední a jinak to bude jen samý rodinný domek a spooooooousty zeleně?

 
M. Růžková 18 příspěvků

Podpořte nás prosím, je třeba se městu ozvat, vymyslet petici. Město musí bojovat, je třeba jim dát najevo, že nám to není jedno, je třeba požádat i maminky, které neustále protestují kvůli školkám, tady myslím, že podpora bude také. Prosím nenechávejte to na osudu, je třeba bránit naše město. Michala

 
pepino 40 příspěvků

zuzka: panelak je v masarykove ulici-je to z zelezobetonovych panelu! na solnikach jsou cihlove bytove domy.

 
mmarek 1 příspěvek

pepino: Nicmene architektura je na jejich urovni, ne-li horsi.

 
Vítek.S 373 příspěvků

Na rozdíl od předřečníka nejsem architektem. Proto se, na rozdíl od něj, k architaktuře nebudu vyjadřovat. Kdyby se mi ten dům a byt nelíbil, tak by si ho nezvolil za svoje trvalé bydliště. Předpokládám, že předřečník je mým sousedem a teď ho mrzí, že tu bydlí. Ale vždyť ten byt může prodat a přestěhovat se někam jinam.

 
Andrej 23 příspěvků

Mám známého, který měl byt v paneláku a koupil nový v bytovém domě v Solnikách. Bydlel tam asi rok a vrátil se do paneláku. Říká, že si v Solnikách připadal jako v ubytovně, je tam všechno slyšet, nejsou tam výtahy a tak od 5ti ráno je dupot po schodech a do noci opět. V paneláku jsou byty větší a lépe řešené a když se upraví dá se tam bydlet lépe.

 
lenule 55 příspěvků

Sem s peticí,ráda podepíšu.

 
pepino 40 příspěvků

mmarek: o architekture a jeji kvalite se nada mluvit ani o zastavbe RD na solnikach.. V podstate jde panalaky na lezato. Neskutecne maly pozemek – domy jsou na sebe nalepene. Najde se jen par zdarilych staveb(spis vyjimka), ostatni jsou bud katalogove hruzy, nebo kýčovite stavby – jeden si hraje na anglickej domek, druhy vypada jak kulna na naradi, tretimu dominuje zamecka vezicka a 2 vjezdy do garaze.. Dispozice taky nebudou nijak zazracne, naopak dispozice panelaku muze byt casto mnohem lepsi. A konecne zpracovani stavebnich spolecnosti je hodne mizerne, aspon co sem mel moznost si prohlednout na rozestavenych RD – zadny z nich nesplnoval tepelne technicke pozadavky, pri montazi izolace (vetsinou EPS) taky nebyly dodrzene zakladni postupy.. atd,atd,atd.. Nechci se zastavat BD na solnikach, to co pise andrej je vice mene pravda. Ale jak se chvasta billboar ekospolu, jsou to byty evropske kvality :-D (ale nenapisou ze ceske normy jsou prisnejsi nez evropske..)

 
Zuzka 160 příspěvků

to Lenule: teď je příležitost se zapojit do petice u “sousedů” Na Panenské http://www.roztoky.cz/tribune/topics/3698#posts-5593.
Obávám se, že se stejným přístupem se budou pokoušet zastavět i Solníky…i když tam to je naštěstí i na změnu územního plánu.

 
Zuzka 160 příspěvků

Tak vážení, buďte ve střehu – z nového Odrazu:
3. mimořádné jednání RM dne 4.2.2009: Rada města seznámila se s výsledky jednání starostky města s ředitelem
společnosti S-Development, a.s. panem Ing. Milošem
Frýbertem a doporučila ZM uložit MÚ zahájení zpracování
regulačního plánu lokality Solníky a zároveň uložilo
i zpracování změny územního plánu města pro tuto lokalitu.

z jednání ZM dne 25. 2. 09:
ZM doplňuje do návrhu programu zasedání: – zahájení zpracování regulačního plánu a změny
územního plánu pro lokalitu Solníky
ZM ukládá RM zabezpečit zahájení prací na pořízení
změny územního plánu města pro tuto lokalitu.

 
lenule 55 příspěvků

To snad není možný, oni si na tom městě nedají pokoj. To chce asi založit občanský sdružení.

 
pepino 40 příspěvků

treba sdruzeni pratel bodlaky a vysoke travy na solnikach:) Urbanisticke reseni teto lokality je naprosto priserny, tak nevim co lidi maji proti pripadne dalsi vystavbe. Lepsi nejaky dum, nez pole zarostle plevelem.. :)

 
Zuzka 160 příspěvků

Třeba já osobně neříkám radikální ne další výstavbě, ale ne bytovým domům. Také jsem proti tomu, aby se to pole totálně zastavělo čímkoliv, protože pak tu bude chybět občanská vybavenost.

 
Jan.Scholz 29 příspěvků

To Lenule: Jesli chceme doopravdy bojovat proti nadměrné výstavbě v Roztokách (a nejenom “tlachat” na internetu), je nutné: 1. Založit občanské sdružení s pravní subjektivitou tak abychom byli účastníky stavebních řízení v Roztokách, 2. Sehnat cca 5-10 lidí, kteří se sdružení budou věnovat (www stránky, korespondence s úřady atd.) – nutná účast právníka se znalostí stavebního práva a správního práva, 3. Mít podporu v alespoň v části současného zastupitelstva (nebo budoucího zastupitelstva :-). Takže buď založme občanské sdružení “Zahradní město Roztoky”, nebo ukončeme diskuzi na těchto stránkách ….. jiná varianta je jen mrhání času :-). P.S: Moje zkušenosti s peticí RPN Panenská II – všichni jsou proti, nicméně jen “pár” jednotlivců je ochotno něco udělat …..

 
Dana 140 příspěvků

Jsem pro .. nějakou schůzku by to chtělo a domluvit se jak dál ….. je pravda, že těmito řečmi toho moc nezmůžeme…

 
lenule 55 příspěvků

Jsem pro schuzku- je mozne ji svolat do 25.3.? A je tedy pravdou, že cca 120 lidi ,co projevilo svou ucast proti nadmerne vystavbe ze 7000obyvatel, kteri ziji v Roztokach, to je veru malo. Ale Cesi jsou holt takovy. Zadna ucast. Ale pak remcaji po hospodach a v busech.

 
lenule 55 příspěvků

TO pepino: Treba OS pratel bodlaku a vysoke travy:Furt lepsi nez nahustene neobydlene vily nebo krabice, krabice a zase ty krabice. A co teprv ta obcanska vybavenost (nejsou doktori, zubari, pediatri, Tesco furt vykoupene, skoly, skolky, nedostacuji busy, silnice v ubozenem stavu, jen cekam, kdy to nekoho vyhodi do strouhy). Zastupitele asi stale pocitaji s blizkosti Phy. Ze se tam tyto nedoresene nedostatky proste presunou.

 
andreaHo 43 příspěvků

I já bych přivítala podobné setkání..Jen mne mrzí, že petici podepsalo tak málo lidí...Třeba by stačilo dát info po Roztokách na vývěsné plochy, myslím si, že sem na web chodí spíše stálice a to je opravdu dost málo. A bylo by fajn, kdyby se zapojili i obyvatelé Solník a okolí, protože takový problém, jako máme my nyní v Žalově, oni budou mít za chvilku jistě také...

 
Náplavka 115 příspěvků

Prima, tak pojďme do toho… Paní Hollová už má stanovy občanského sdružení připravené, stačí tam provést pár úprav a mohou se podat na Ministerstvo vnitra. Ostatně – podle platného právního řádu je úplně jedno, jestli má občanské sdružení 5 členů, nebo 5 000 – když má v předmětu činnosti ochranu přírody, může být účastníkem řízení automaticky, bez ohledu na to, kolik lidí vlastně reprezentuje.

Stránky: 1 2