Diskuze Odraz

Odraz 10/2007-"Braňme účinněji ŽP v Roztokách

RSS zdroj s posledními příspěvky 10 příspěvků

 
Sidi 140 příspěvků S tím nelze, než souhlasit. Braňme, ale paní nebo slečna Reehová, je poněkud vedle. Z jejích slov (a že jich v Odraze je) svým způsobem plyne, že alergie způsobují alergeny z "divočiny". "Myslím si, že proti těmto nebezpečím ohrožujícím naše zdraví je tolik diskutovaný zápach z "Penicilínky" přeci jen zanedbatelný." - to snad členka komise životního prostředí nemyslí vážně! "...jakou hrůzu a alergické nebezpečí pro nás představují zaplevelené stavební i nestavební plochy"... Celý článek je diletantský a vůbec neřeší ten zásadní a prapůvodní problém - totiž, že alergie jsou zapříčiněné nikoliv plevely, ale zaneřáděným prostředím. Ať už "Penicilínkou" nebo spíš spalovnou vysoce toxického odpadu (jejíž exhalace není jen záležitost zápachu, ale hlavně "kvality" toho, co dýcháme) nebo zplodinami z lokálních topenišť (stále není páka na paliče-ignoranty) či spadem z přistávajících letadel, výfukovými plyny ze stále většího množství aut v Roztokách... Členka komise ŽP zapomíná, že životní prostředí nemůže existovat specielně a pouze pro lidi. Do našeho prostředí patří patří i drobné ptactvo, kterému likvidací "plevelů" likvidujeme jejich ŽP.Takhle si nepředstavuji názory členů komise ŽP a odmítám takovou komisi, která se řídí diletantskými názory svých rádobyvobraze členů!
 
HA 15 příspěvků

Taky jsem měl na ten článek podobný názor.
Redakce by se měla zamýšlet nad tím jaký článek do Odrazu patří a co už je trochu za hranou a nemnělo by se vůbec dostat do tisku.

 
Sidi 140 příspěvků

Dík za souznění.Otázka je asi spíš v tom, kdo je členem příslušné komise. V Odraze by určitě měly zaznít názory různé, ba i hrůzné. Ovšem pokud názor tohoto typu (viz článek p. Hany Reehové v posledním Odraze) zastává člen příslušné komise města, obávám se o osud ŽP v Roztokách.

 
Sidi 140 příspěvků

Vyšel nový, listopadový Odraz. Opět zde zaznělo téma životní prostředí – mám na mysli článek pana Štiftera “Divočinu nebrat” . Není to poprvé, kdy se k této problematice (divočina) vyjadřuje. Pokaždé ve stejné lajně – divočinu nebrat! Rozumí pan Štifter pojmu? Myslí si snad, že je možné rozšiřovat prostředí pro člověka (ten také lze chápat různě) bez omezení? Vytlačovat donekonečna vše živé ve prospěch jediného druhu hodného existence, totiž člověka (ten smysl vyznívá z páně Štifterova příspěvku)? Já tvrdím, že nikoliv. Musíme respektovat i jiný život, než jen ten lidský. Otázkou je, zda jsme my, Roztočáci, schopní sdílet prostor s organismy, které tady byly určitě dřív, než my. Jak se zdá, asi nedokážeme. Jen si nárokujeme stále větší území a jakýkoliv odpor je v zárodku udušen. Viz už dávno proběhlá jednání o výstavbě na Dubečnici,... Stavět se bude…

 
Sidi 140 příspěvků

Nic. Žádný, ani opačný názor? Škoda, že žp lidem na srdci neleží.

 
Vítek.S 373 příspěvků

Mne životní prostředí zajímá. Diskutovat o něm se ale bojím. Bojím se toho, že, jsa naprostý laik, nepochopím slova předpsavce a udělám si ostudu.
Vítek

 
Sidi 140 příspěvků

Škoda, Vítku, zkuste se odvázat. Ostuda je, když se mlčí a věci se dějí jinak, než by bylo přinejmenším aspoň dobré. Ostudy netřeba se bát. Není určitě špatné něco nevědět. Špatné je nechat věci plynout v devastujícím chaosu ze strachu, že mě někdo bude mít za blba. Pohleďte na mě :))

 
Vítek.S 373 příspěvků

A to já zase u témat, kterým rozumím, nemlčím. I tak si ale vše po sobě někokrát přečtu. A právě tak si opakovaně přečtu i to a popřemýšlím o tom,, s čím polemiziji.
Vítek

 
Sidi 140 příspěvků

Vítku, nemyslel jste to jako výtku, že ne? :))

 
Vítek.S 373 příspěvků

Nikoli. jen mi bylo líto, že si s Vámi nikdo nechce povídat. Tak jsem napsal, proč si nepovídám ani já.
Vítek

Diskuze Odraz