Vedeckotechnicky park v Roztokach

RSS zdroj s posledními příspěvky 62 příspěvků

Stránky: 1 2 3 4

 
lobo3 80 příspěvků

Zdravím Náplavko,

jste jak kolovrátek, protože jsem tu několikrát psal důvody, proč v tomto případě EIA pro mě není směrodatná a k čemu konkrétně
mám výhrady. Psal jsem, že došlo v posunu mého pohledu a psal jsem, proč k němu došlo. Psal jsem i o etické rovině.
Psal jsem, že takhle se dobré vztahy nebudují. Jestli Vás to opravdu zajímá, můžete si všechny příspěvky přečíst znovu.
Vaše otázky zodpovězeny byly. Že je nevidíte? To mě tolik netrápí. (Viz. můj příspěvek, kde píšu “Chybu v procesu EIA bych
nepoznal, ani kdyby mě fackovala. A Vy se ptáte znovu a znovu…;)

Já vím, že Vám nejde o dojmy, ale o holá fakta. I takové lidi společnost potřebuje. Ale holá fakta nám nic neříkají o správnosti / nesprávnosti.
Teď bych měl říct nějaký příklad…fakta: Ve městech je hodně aut. Stavba obchvatů se zpožďuje i kvůli “přísným” normám. Když zjemníme
limity, stavařům se bude lépe stavět. Na základě faktů udělal hlavní hygienik rozhodnutí. Je dost lidí, které to…vytočilo. Jen s fakty si nevystačíme.
Tedy Vy ano, ale já ne. Nechci rozhodovat, který pohled je správnější. To ať si každý posoudí sám za sebe.

V jednom příspěvku tady jsem už psal, že fakta jsou dobrá a občas i pomůžou, ale lidé fungují převážně na dojmech. Hodně Vašich
příspěvků zde, Náplavko je založeno na dojmech a občas i dost negativních emocích. Nic proti, jsme lidé. Ne stroje. Na základě dojmů a
emocí se zakládají / budují / ničí státy, města, vesnice, rodiny, vztahy. Jen pro holá fakta člověk ani nevyleze z postele, když to přeženu.
A fakta nebo pokroucená fakta (viz. statistika) slouží k “opravě” dojmů. Agresivně prosazovaná fakta tak často bývá jinak oblečená manipulace.

Jidášské groše nepřeskakujete, neb je komentujete ;) A každou další větou potvrzujete.
Vyhnula jste se otázce “Kdo jste” a o “Tichém údolí”, což mě vzhledem k Vašim PR příspěvkům nepřekvapuje.

Často si procházím Vaše příspěvky, poznámky ze zasedání, maily mezi panem Matasem a starostkou. Už delší dobu mám podezření, že Vy jste ona.
Z mnoha důvodů. Takřka identická argumentace, dikce, stejný styl výpadů a zesměšňování. A nebo někdo charakterově velmi podobný.

 
Náplavka 115 příspěvků

Inu, vy jste o žádných konkrétních výhradách nepsal, jenom tomu nevěříte. No jo, tak tady už se dál nedostaneme.
Tak teď nevím – mám se za tu identifikaci s Vavřínovou urazit nebo nafouknout pýchou:-)
Na otázku o Tichém údolí jste odpověď dostal – nemám přečtené vámi citované dokumenty, takže zatím nevím. Druhá otázka se netýká výstavby v Roztokách, takže na toto fórum nepatří.
Souhlasím s vámi, že lidi se rozhodujou hlavně podle dojmů a emocí. Ale vy si opravdu myslíte, že na základě se spíš dobereme správného rozhodnutí než na základě faktů? Pokud ano, doufám, že se k žádnému rozhodování o jiných ještě dlouho nedostanete. Ale rozesmál jste mě manipulací sestávající z prosazování fakt, to ja fakt dost dobrý:-)
A to se zmírněním limitů na obchvaty je fiktivní příklad nebo se to opravdu stalo? To by mě když tak velmi zajímalo a prosil bych o nějaké bližší podorbnosti (kdy to bylo, o jaké limity nebo parametry šlo nebo tak).

Stránky: 1 2 3 4