Vedeckotechnicky park v Roztokach

RSS zdroj s posledními příspěvky 62 příspěvků

Stránky: 1 2 3 4

 
Kavi 8 příspěvků

http://www.vtp-roztoky.cz/

Co vy na to? Vubec jsem o tom nevedel.

Vtp = Trigema (:-) kdo jiny). Viz http://www.trigema.cz/struktura.php?lang=CZ&pageid=14&group=NB

 
Sidi

Napadají mě dvě otázky :1) Co z toho všeho bude opravdu k dispozici “obyčejným” roztockým občanům (bazén, bowling, ...) 2)Před kongres. centrem je na trigemáckém obrázku vidět stromy v místě, kde se dnes staví parkoviště – ? Mám nepříjemný pocit, že z nás někdo :)) dělá blbce. Roztoky přestávají být Roztočáků, ale tak nějak se přelily do chtivých rukou realitních a stevebních firem. Třeba (doufám) se mýlím.

 
Dana 140 příspěvků

Taky si myslím, že toto moc pro rotočáky nebude. Ci jsme se zajímali o předražené nebytové prostory s domě na náměstí, tak jsme pár infotmací o tomto získali a co jsem pochopila, tak to celé bude spíše pro hosty toho kongresového centra než pro občany Roztoky…

 
AWC

To mate tak, Trigema nestavi veci potrebne a pro Roztocaky, ale ty na ktere dostane nemale dotace z EU, ktere pokryji vetsinu nakladu na stavbu. Vlastnikem je vsak ale Trigema samotna. Uzasne jednoduche.

 
bcd

Pod odkazem “Mapa” je psano: “Po dobudování pražského silničního okruhu se sjezdem na Roztoky se město stane pražským předměstím.” To jako opravdu bude EXIT Roztoky a staneme se soucasti Prahy ?

 
Karel12

Je mi moc a moc líto,

nastěhoval jsem se do Roztok do stávající zástavby. Už se nemůžu dívat na to, jak se toto město stává obětí lobismu stavebních firem a radničních diletantů. Je mi moc moc líto, ale odstěhuji se jinam. Už je toho protě moc.

Děkuji za ty 2 roky tady strávené a držím palce slušným lidem, aby s tím třeba ještě neco dokázali udělat.

 
Septisin

Chudáčku…

 
Sidi

Nehodnotila bych to tak tvrdě. Karel12 zřejmě ztratil naději na zlepšení. Škoda. Mě mrzí, že se lidé vzdávají, odcházejí, nebojují, ale možná by stačilo snažit se ovlivňovat běh událostí ve městě. Minimálně to znamená chodit na jednání zastupitelstva a orientovat se v situaci, udělat si svůj vlastní obrázek o tom, jak který zastupitel reaguje, hlasuje,..., chodit na radnici a ptát se, řešit problémy osobně a na místě. Myslíte, že jsem naivní? Teď se změnilo vedení města, nestálo by za to informovat se přímo na zastupitelstvu? Starostka nabízí otevřené dveře každé pondělí. Pokud jde o stavební lobby – ten problém tíží snad všechny obce v republice. Změna ve vedení města byla právě tím prvním krokem ke změně v této problematice v Roztokách. Karle12, neprchejte, bojujte. Myslím si, že se otevírá nová cesta. Chce to trpělivost a podporu.

 
Chabu 2 příspěvky

Zkušebna motorů v Roztokách (investor TRIGEMA a.s.)

V plánovaném Vědecko-technickém parku v Roztokách – Žalově (Přílepská/Bořivojova) má vzniknout zkušebna motorů a čerpací stanice pohonných hmot. Zkušebnu automobilových (spalovacích vznětových a zážehových motorů) má tvořit 5 zkušebních boxů (box 1: max 120 kW, box 2: max. 360 kW, box 3: max. 450 kW, box 4: max. 1 200 kW a box 5: max. 900 kW).
Jako zdroje znečišťování ovzduší jsou uvažovány následující látky: – zkušebna motorů: NOX, CO, PM10 – dieselagregát: NOX, SO2, CO, PM10 – čerpací stanice pohonných hmot: benzen – související doprava: NOX, CO, PM10, benzen

Projekt v těchto dnech posuzuje Stavební úřad v Roztokách.

Bližší informace o VTP a příslušné studie naleznete na http://tomcat.cenia.cz/eia/view.jsp?view=eia_cr&pageNumber=1 či získáte na výše jmenovaném úřadu.

 
istar 12 příspěvků

obávám se, že se s tím už asi nedá nic dělat, Trigema si mne ruce a roztočáci můžou za chvíli čichat zplodiny z té zkušebny motorů.

 
Vítek.S 373 příspěvků

V tom odkazu se sice otevře něco jiného, ale nakonec jsem se k té Trigemě jen proklikal. Píše se tam, že to tu chtějí proto, aby tady byly i nějaké pracovní příležitosti. Jen jsem nikde nenašel, kolik místních obyvatel tam sežene práci. Já osobně žádného vědce bádajícího v oblasti motorů bydlícího v Roztokách neznám. Zaujalo mne také, že Trigema očekává, že do 5 let budou mít Roztoky cca 9-10 tisíc obyvatel. Že by se tu celé příští volební období stavělo jako o závod?

 
Sidi 140 příspěvků

Cože???!!!

 
delfinek 68 příspěvků

Vitku. S.,
ale Roztoky mají k 31.12.2008 7.389 obyvatel.
Ovšem kolik lidí tu bydlí a trvalé bydliště nemá už teď, toto číslo neříká. Věřím tomu, že to už teď bude o 1000 lidí víc, takže to máme už nyní cca 8,5 tisíce obyvatel. Čili 9-10 tisíc obyvatel do pěti let mne osobně vůbec nepřekvapuje. Vás opravdu ano?

Pokud bude město schvalovat takové projekty, jako měl být např. šílený dům v Čapkově ulici a lidé se proti tomu nebudou bouřit (tak jako právě v Čapkově), tak tu máme do 5 let klidně i víc lidí než 10 tisíc.

Tím nechci napsat, že mne zplodiny ze zkušebny neštvou, to v žádném případě.

Chabu, existuje nějaká petice, která se dá podepisat, abychom zkušebně motorů zabránili? Nebo existuje někde na webu formulář, který si mohu vytisknout a donést do podatelny MÚ Roztoky? Nebo co jiného se proti tomu dá dělat?
Informace o pracovních příležitostech je leda k smíchu : (

 
Vítek.S 373 příspěvků

To byl také můj úmysl. Ty výpočty o počtu obyvatel sedí. Přečtěte si ale pozorně inkriminovaný materiál. Zní: mám dvě jablka a po nákupu budu mít 10 kusů ovoce.

 
Chabu 2 příspěvky

O petici v tuto chvíli nic nevím, spolu se sousedy jsme však coby účastníci řízení byli vyzváni k účasti na ústním jednání, které proběhlo 14. ledna a během něhož jsme spolu s naším právníkem ke změně projektu vznesli připomínky, které byly zaprotokolovány a které teď bude Stavební úřad posuzovat. Vzhledem k tomu, že všechny odbory ale vydaly se stavbou souhlas, je pravděpodobné, že Stavební úřad rozhodne kladně. Takže nezbude, než se proti tomuto rozhodnutí odvolat, případně se i soudit. Určitě ale nebude od věci, pokud se o zkušebnu motorů budou ostatní obyvatelé Roztok zajímat a dotazovat se starostky a zastupitelů, zda-li je plánovaný sedmidenní 24-hodinový provoz zkušebny (včetně čerpací stanice pohonných hmot), situovaný do obytné zóny, pro město, které se rádo pyšní přídomkem „zahradní“, opravdu takovým přínosem.

 
delfinek 68 příspěvků

Já bych se opravdu zeptala občanů, kteří petici vytvářeli v Čapkově ulici, ti s tímhle mají zkušenost. I v jejich případě (tuším) vydaly všechny odbory souhlas a přesto …. Navíc se tam dá i poučit i o tom, jak se občané hájili jako účastníci řízení (a jak se to nyní dělá – nevěděli nic, zjistili, že jsou účastníky pouze přes Úřední desku).

A pokud se dobře dívám na mapu (opravte mne!) není plánovaná zkušebna i v okolí MŠ Přemyslovská?? Věřím, že tam se, z řad rodičů, najde plno občanů, kteří by petici podpořili…

 
ondrac 49 příspěvků

No to snad není pravda. Kdo by to řekl, že ideální místo pro výstavbu zkušebny motorů je hned vedle rodinných domů. Zajímalo by mě, jestli by zastupitelstvo dalo souhlas i v případě, že by se výstavba plánovala hned vedle jejich vlastních domů.
No ale studie (jistě dokonalé a objektivní) ukazují, že žádný emisní limit překročen nebyl, tak se vlastně nemáme čeho obávat, že?

 
lenule 55 příspěvků

Hlavně investorem je opět naše známá Trigema….Možná to dát do médií...Obce v okolí letiště Vodochody také mají problémy se silným investorem Pentou, která tam chce postavit mezinárodní letiště. více na www.stopletistevodochody.cz

 
lenule 55 příspěvků

Jo jo za chvíli tady z toho příjemného městečka bude průmyslové Kladno

 
Lobo 1 příspěvek

To tedy bude :( Takhle totiž vypadá ladění zájmu stavařů se zájmy města, pardon starostky. Na jednom setkání, kde se projednával projekt staveb v Tichém Údolí jsem se právě dozvěděl, že toto “sladění” je věc vysoce delikátní. Ano, to je vidět. Vidím plno kapříků ve vodě. Nevěřím totiž že by zastupitelé byli diletanti či hloupí. Podle mého, ač důkazy nemám, jsme svědky náletu dravců na naše město. Sem tam se možná vyhrožuje, sem tam možná plují kapříci. Možná nám nakonec nezbude nic jiného než si před ty stavařské stroje lehnout. Hlásím se jako dobrovolník :)

Stránky: 1 2 3 4