Pravidelná podzimní údržba a uzavírka hlavní ranveje 06/24

Vážení,

na Letišti Václava Havla Praha dojde k uzavření hlavní ranveje 06/24 z důvodu pravidelné podzimní údržby, a to po dobu maximálně 5 dnů v termínu od 31. 10. 2022 do 11. 11. 2022, vždy pouze v denních hodinách od 08:00 do 16:00 hodin. Přesný termín bude stanoven na základě aktuálních povětrnostních podmínek, které umožní efektivně využít dobu uzávěry, tedy nebude mlha, nízké teploty nebo špatný vítr. Nezbytné práce zahrnují odgumování, opravu dilatačních spár a obnovu vodorovného značení.

Po dobu uzávěry převezme veškerý letecký provoz vedlejší ranvej 12/30. S ohledem na hustě osídlené oblasti Prahy a Kladenska, které negativně ovlivňuje právě provoz na vedlejší dráze, proběhne údržba pouze v denních hodinách a v noci se bude opět létat na hlavní dráhu 06/24. Směr provozu (odlet směr Praha, nebo Kladno) je závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, především větru. Preferovaný směr je ale přistání od Prahy a vzlet na Kladno.

Pravidelnou údržbu dráhového systému je nutné, zejména s ohledem na provozní bezpečnost, provádět dvakrát rodně, vždy na jaře a na podzim. Údržby drah trvají vždy jen nezbytně krátkou/dlouhou dobu nutnou pro zvládnutí kvalitní údržby a uskutečňují se za plného provozu letiště.

S přáním hezkého dne

Hana van der Hoeven
Specialista CSR senior