Město Roztoky nabízí pozemek pro komunitní využití

Máte nápad, jak rozšířit komunitní, občanské, vzdělávací nebo třeba sportovní aktivity v našem městě? A sháníte pro to prostor?

Ve vlastnictví města je pozemek pod žalovskou vlakovou zastávkou, konkrétně část pozemku č.p. 3766/1 v katastrálním území Žalov. Je to chráněné místo pod železničním náspem zarostlé stromy, keři a ve chvíli psaní tohoto článku i kopřivami (ale ty do vydání Odrazu doufejme stihneme pokosit). Uprostřed plochy je kopeček a na kopečku domeček, resp. boudička – to je studna, kterou k přebývání využít nejde. I tak by toto místo mohlo mít spoustu různých využití. Napadá vás nějaké?

Rádi pozemek pronajmeme někomu (může to být neziskovka, ale klidně i fyzická osoba, tedy člověk z masa a kostí), kdo ho využije k neziskovým smysluplným aktivitám obohacujícím život ve městě. Cena, za kterou město takové pozemky pronajímá, je 10 Kč/m2 za rok. Je potřeba brát v potaz obklopení klidnou a pokojnou zahrádkářskou osadou (např. pro metalovou kapelu to vhodné místo není) a minimalizovat dopravu autem. Ale místo je hned u zastávky vlaku, navíc nad ní malé parkoviště je. Prostor je v záplavové zóně Vltavy a to má také svá omezení. Ale jinak je to na vaší fantazii.

Máte-li nějaký záměr, který byste tu rádi realizovali, sem s ním! Stačí ho dát na papír, nezapomenout připsat své kontakty a doručit projekt na městský úřad. Nebo ho přijďte klidně zkonzultovat předem – třeba něco vymyslíme i pro nápady, pro které se tento pozemek nehodí. Za volené zástupce má věc na starosti Zuzana Šrůmová, za úředníky Pavel Schill.

Těšíme se na vaše nápady!

Více na úřední desce města.