K čemu má sloužit centrální prostor Dubečnice?

Tuto otázku jsme si kladli na diskusním setkání s lidmi, kteří na Dubečnici žijí. Dubečnice, tedy oblast, kterou město přebírá od developera, který projekt stavěl, má centrální prostor v ulici Železná. Společně jsme řešili, jak z tohoto prostoru udělat náměstí a co by se v takovém prostoru mělo odehrávat. Místo pro odpočinek, sousedská setkání nebo hru dětí? A jak to udělat, aby využití nebylo na úkor lidí, kteří žijí kolem? Jak dodat kvalitní zeleň a jak zařídit, aby celý projekt měl myšlenku a plán, ale současně jsme mohli udělat drobné úpravy už teď?

Na setkání jsme mapovali, k čemu prostor využíváme a využívat chceme, a čeho se u něj naopak obáváme. A protože toto přemýšlení nechceme omezit pouze na ty, kdo měli možnost přijít osobně, má kdokoliv další možnost vyjádřit se v dotazníku, který běží online až do 23. prosince. 

Výsledky budou podkladem pro projekt na revitalizaci celého prostoru. Ten bude komplexní a promyšlený, současně i nákladný – a proto určitě nebude realizován hned, ale po etapách a podle úspěšnosti ve shánění financí. A proto je na základě výsledků průzkumu v plánu i nízkonákladové a přechodné (rok-dva-tři) řešení, díky kterému budeme moci v prostoru kvalitně trávit čas už teď.

Vyplnit dotazník

Obrázek centrálního prostoru Dubečnice