Koncert Sto zvířat

Letošní festival Léto na zámku zahájíme ve velkém stylu koncertem dnes už legendární skáčkové kapely Sto zvířat. Kromě známých hitů představí i nové album Noční ptáci, které kapela vydala bez frontmana Honzy Kaliny, který v srpnu minulého roku náhle zemřel. Připojili se k nim noví i staronoví členové a hraje jim to společně naprosto skvěle. Nenechte si ujít jejich energické vystoupení plné veselých melodií a trefných textů.

Kapela vznikla v roce 1990 ze studentského rock'n'roll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě v Praze. Mezi zakládající členy kapely patří kromě zesnulého Honzy Kaliny patří i zpěvačka Jana Jelínková a textař Tomáš Belek. Dosud vydali několik úspěšných alb a příští rok oslaví 35 let na české hudební scéně.

Kapela odehrála na dva a půl tisíce koncertů u nás, v USA, v Německu, ve Francii, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Nejsledovanějším klipem na Youtube je píseň Nikdy nic nebylo, která má nejméně přes 8 milionů zhlédnutí.

www.stozvirat.cz

Datum: 14. 6. 2024 20:30
Adresa: Středočeské muzeum Roztoky - Zámecký park

Více zde