Dokumentární filmový festival Jeden svět v Roztokách

Největší dokumentární festival filmů o lidských právech proběhne vůbec poprvé v historii i u nás v Roztokách.
A nepůjde o malou věc: dohromady bude 33 projekcí, z toho 18 jen pro školy. Všechny filmy jsou úplně nové, řada z nich bude mít na festivalu svou světovou premiéru. Promítat se bude hned na třech místech: v hotelu Academic, v kavárně Vratislavka a v Historickém sále Muzea Roztoky.


Těšit se můžete nejen na filmy, ale také debaty s tvůrci, tvůrkyněmi a dalšími hosty a hostkami.

  • Během slavnostního zahájení bude uveden film o válce na Ukrajině, čeká nás ale i velmi silný film o vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka, na který dorazí do debaty i Nora Fridrichová. Festival zakončí film Farmář a hipster s debatou a malým rautem.
  • Kromě klasických večerních promítání najdete v programu i odpolední relaxované projekce, kam můžete vzít i děti, v sále nebude úplná tma a i zvuk bude o něco tišší, nemusíte se bát, že byste někoho rušili.
  • Pro naše starší sousedy chystáme také odpolední projekci filmu Návštěvníci úžasné české režisérky Veroniky Liškové. Na každou projekci je možné zakoupit zlevněnou vstupenku pro seniory za 65 Kč.

Sledujte facebookové stránky festivalu.
Více o festivalu Jeden svět: www.jedensvet.cz

Vstupenky jsou již v prodeji online

Děkujeme za podporu městu Roztoky, Nadaci Via a všem dárcům, tiskárně K2M a spolupořadatelům festivalu: Středočeskému muzeu v Roztokách u Prahy, kavárně Vratislavka a hotelu Academic.

Srdečně zveme všechny sousedy na setkání u filmu, těšíme se na Vás.
Organizátorky Ivana Vránková, Aneta Oščádalová a Soňa Stará.

Datum: 29. 3. 2023 09:00 – 1. 4. 2023 20:00
Adresa: Hotel Academic, Tyršovo náměstí, Roztoky

Více zde