Hlášení závad

Vážení spoluobčané,
protože nemůžeme být všude, budeme velmi rádi, když nám pomůžete a nahlásíte závady a nedostatky ve městě. Budeme rádi za stručný popis, přesnou adresu a ideálně i fotografii (do 2 MB). 

Nahlášenou závadu během několika dní přebere pracovník z úřadu nebo technických služeb, naplánuje její opravu a vaše hlášení i svou odpověď zde na webu zveřejní. Pokud budeme potřebovat jistit nějaké podrobnosti, ozveme se na vámi zadaný kontakt. Děkujeme!Hlášené závady

Datum Foto závady Popis závady Stav
23.05.2023 Dobry den, rada bych se zeptala, jestli v ulici Premyslovska, kde je vstup do parku nesel dat aspon jeden obrubnik nizsi? Jako jsou ty u sjezdu aby to bylo bezbarierove. Dekuju za odpoved.
Reakce:

Dobrý den,

problém se již řeší, doufáme, že se vstup do parku podaří v dohledné době upravit.

S pozdravem, Hana Záhorská, MÚ Roztoky

Řeší se
23.05.2023 - Dobrý den, chtěla bych doporučit, zda podél Haurowitzovy cesty by se nedaly umístit nějaké lavičky na odpočinek a hlavně v ulici Na vinici. Bylo by to dobré hlavně pro starší spoluobčany. Děkuji.
Reakce:

Dobrý den,

v současné době se připravuje obnova a doplnění laviček v intravilánu i extravilánu. Váš podnět zahrneme do podkladů k umístění laviček, které bude schvalovat vedení města. 

 

S pozdravem a přáním pěkného dne

Zuzana Richterová, OŽP

Řeší se
14.05.2023 - Přerostlá zeleň 50.1673578N, 14.3817825E
Reakce:

Dobrý den, požádáme o součinnost technické služby.

Vyřešeno
14.05.2023 - Přerostlá zeleň na cestě v zadních Roztokách 50.1701872N, 14.3916878E
Reakce:

Dobrý den,

město přednostně udržuje plochy zeleně v zástavbě. V tomto případě se jedná o extravilánovou zeleň v okolí lesní pěšiny, která navíc z větší části není na pozemcích města Roztoky, proto zde není prováděna pravidelná údržba a ani se s ní z finančních a majetkoprávních důvodů nepočítá. 

S pozdravem 

Zuzana Richterová, OŽP

Vyřešeno
14.05.2023 - Přerostlá zeleň u Alberta 50.1620125N, 14.3933589E
Reakce:

Dobrý den, požádáme o součinnost technické služby.

Vyřešeno
11.05.2023 Dětske hriste Obrancu miru, rozbity plot v rohu za lanovkou.
Reakce:

Dobrý den,

víme o tom - někteří návštěvníci hřiště a ramp plot úmyslně rozplétají. Proto je naplánovaná výměna části oplocení za jiný typ, který bude odolnější proti vandalismu. 

 

S pozdravem Zuzana Richterová, OŽP

Řeší se
07.05.2023 - Moc prosím o opravu šedé “skate” rampy na hřišti vedle restaurace La Stella v Žalově. Chybí několik šroubů, některé jsou povolené. Předem děkuji, Eva Eliášová
Reakce:

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Zajistíme opravu co nejdříve.

 

S pozdravem

Zuzana Richterová, OŽP

Vyřešeno
04.05.2023 - Dobrý den mohla bych vás požádat, zda by jste mohly dosekat zbytek zeleně nad Kroupkou sice se tu posekala tráva, ale zůstalo zde trní a zbytky křoví
Reakce:

Dobrý den,

děkujeme za informaci. V rámci údržby trávníků se obvykle sekají travnaté a bylinné porosty. Požádáme technické služby, aby dle svých možností odstranili vegetaci přesahující do chodníku.

V rámci zvyšování městské biodiverzity je žádoucí ponechávat v travnatých plochách ostrůvky kvetoucích bylin a některé náletové dřeviny sloužící jako potrava opylovačům.

 

S pozdravem

Zuzana Richterová, OŽP

Vyřešeno
04.05.2023 - Jako každý rok, tak i letos v době vegetace jsou okrasné záhony v Palachově ulici zaplevelené, keře neostříhané. Nejhorší stav je na Školním náměstí. Proč město nevezme zahradnickou firmu, která by zajistila úpravu. Stačilo by 2x ročně. Dotyčná pracovnice to sama nezvládá.
Reakce:

Dobrý den, 

děkujeme za upozornění. Město má na údržbu záhonů najatou zahradnickou firmu vedenou velmi kompetentní paní zahradnicí, která zadanou práci stíhá včas v určených termínech. Údržba vámi jmenovaných záhonů byla zasmluvněna již dříve, před komplexním řešením péče o záhony a bez jasných termínů provedení prací a sankcí za prodlení a není v moci OŽP tyto smluvní vztahy měnit. Péče na Školním náměstí již proběhla na konci minulého týdne po velmi mnoha urgencích ze stranby OŽP.

S pozdravem

Zuzana Richterová, OŽP

Řeší se
03.05.2023 - Rád bych požádal jestli by se mohla seříznout zeleň u kontejnerů v ulici Legií u trafostanice
Reakce:

Dobrý den,

 

řez tůjí za trafostanicí mezi ulicemi Legií a Vraštilova je objenaný, měl by proběhnout pravděpodobně příští týden.

 

S pozdravem

Zuzana Richterová, OŽP

 

 

Vyřešeno