Dobrý nápad

6. 6. 2024

Výsledky hlasování Dobrého nápadu 2024 

 

Milí občané Roztok a Žalova, 

celý květen jste měli možnost hlasovat pro dobré nápady vašich spoluobčanů, a tím tak ovlivnit, na co město Roztoky použije vyčleněné peníze z rozpočtu. 

 

Hlasovat jste mohli pro 11 projektů a výsledek dopadl následovně: 

  1. Nové zábradlí v “Myší díře” – 111 hlasů 

https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/galerie-projektu/IJVXM8104qSHha9 

  1. Nové pítko a výměna odpadkového koše na žalovském náměstíčku – 76 hlasů 

https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/galerie-projektu/7EjacDlg9R18oSA 

  1. Důstojné zakrytí popelnic na novém hřbitově na Levém Hradci (u zdi za železnou hřbitovní branou) – 58 hlasů 
  2. Skákací panák + nový herní prvek – 54 hlasů 
  3. Úprava rohu ulic Lidická x Chelčického – 42 hlasů 
  4. Hřbitovní nástěnka – 40 hlasů  
  5. Chodníček ke školce – 35 hlasů 
  6. Zakrytí pískoviště na dětském hřišti proti znečištění a slunci – 34 hlasů  
  7. Znovuobnovení travnatého pásu v Tichém údolí – 28 hlasů 
  8. Odpadkový koš u Skalek a Truhlice na hračky – oba 26 hlasů 

Dohromady hlasovalo 208 lidí, kteří rozdali celkem 530 hlasů. 

Do alokace Dobrého nápadu (200 000 Kč) se vešly první dva nápady. 

Kdy proběhne realizace vítězných nápadů? 

Během léta přistoupíme kvybudování pítka a výměně odpadkového koše na žalovském náměstíčku. Rádi bychom, aby do září či října bylo hotovo. 

Snovým zábradlím vMyší díře to však bude složitější. Je poškozeno na mnoha místech, ve špatném stavu je místy podklad i terén, do něhož je zábradlí zapuštěno. Celková oprava tak bude nákladnější. 

Protože je ale podnět důležitý a zajímavý, zadáme zpracování jednoduché projektové dokumentace ještě letos, a to co nejdříve. K částce alokované na tento dobrý nápad přidáme potřebné prostředky podle nacenění odborníkem. Po zpracování dokumentace přistoupíme k opravě zábradlí buď v druhém pololetí, nebo (a to je pravděpodobnější) v prvním pololetí roku 2025. 

Děkujeme všem hlasujícím a především autorům nápadů. Poděkování patří i těm, jejichž nápady do hlasování nepostoupily. I tak mohou být inspirací pro další rozvoj města. 

Už teď se těšíme na další ročník Dobrého nápadu, který bude pravděpodobně vroce 2026. 

Výsledky hlasování naleznete zde: 

https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/vysledky-hlasovani 

 

29. 5. 2024

Poslední 3 dny zbývají do ukončení hlasování o nejlepší projekt!

Blíží se konec měsíce května a s ním i možnost poslat své hlasy dobrým nápadům. Letos se nám sešlo celkem 11 realizovatelných nápadů. Prohlédnout si je můžete níže v galerii projektů.

https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/.../galerie-projektu

Jak hlasovat? Online na webové stránce, kde vyplníte pouze pár svých údajů a vyberete 1 až 3 nápady, které se vám líbí. Ano, je to jednoduché!

https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/.../roztoky/hlasovani

Moc děkujeme těm, kteří svůj hlas už poslali.

A co vy ostatní? Máte poslední 3 dny. V pátek 31. května končíme. 

Tak nečekejte!

6. 5. 2024

Vážení občané Roztok a Žalova,

ve čtvrtek 2. května, spouštíme hlasování o realizovatelných projektech, které navrhli vaši spoluobčané.

Pro jaké návrhy můžete hlasovat? Všechny najdete v galerii při použití filtru „Realizovatelné projekty". Odkaz na galerii je zde: https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/galerie-projektu

Samotné hlasování je velice jednoduché. Na stránkách https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/hlasovani stačí vyplnit váš e-mail, jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště (musí být v Roztokách). Poté vyberete projekty, které se vám líbí. Celkem budete mít k dispozici 3 hlasy, přičemž jednomu projektu můžete dát pouze jeden hlas. Pokud nebudete chtít, nemusíte využít všechny tři hlasy (je možné hlasovat pouze pro jeden či dva projekty).

Nemusíte se bát, je to velmi snadné a intuitivní. Ale i tak, v případě potřeby, jsem k dispozici na tomto e-mailu: husek@roztoky.cz.

Hlasování končí 31. května. Ještě připomenu, že město bude rozdělovat celkem 200 000 Kč na nápady, které obdrží nejvíce hlasů. Podrobnější pravidla naleznete taktéž na stránkách Dobrého nápadu.

V následujících dnech vám budu postupně rekapitulovat nápady, pro které můžete hlasovat.

Tak hurá do toho! Pomozte rozhodnout, za co se utratí peníze ve vašem městě!

 

25. 4. 2024

Blíží se hlasování o dobrých nápadech

Milí občané Roztok a Žalova,

již ve středu 1. května spouštíme hlasování o dobrých nápadech. V ten den najdete v galerii projektů realizovatelné projekty, pro které můžete hlasovat. Nyní tam najdete všechny projekty, které jsme od občanů sesbírali a které nyní vyhodnocujeme.

Galerii projektů najdete pod tímto odkazem: https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/galerie-projektu

Jak jsem již zmínil, od 1. května najdete na stejných stránkách hlasování. To bude možné pouze online formou a proběhne v termínu od 1. května a do 31. května.

Abyste mohli hlasovat, stačí vyplnit váš e-mail, jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště. Poté vyberete projekty, které se vám líbí. Celkem budete mít k dispozici 3 hlasy a jednomu projektu můžete dát pouze jeden hlas. Pokud nebudete chtít, nemusíte využít všechny tři hlasy (je možné hlasovat pouze pro jeden či dva projekty).

Nemusíte se bát, je to velmi jednoduché a intuitivní. Ale i tak, v případě potřeby, jsem k dispozici na tomto e-mailu: husek@roztoky.cz.

Budeme rádi za každý váš hlas! A než se spustí hlasování, můžete si už předem projít galerii nápadů.

Lukáš Hušek, koordinátor Dobrého nápadu

2. 4. 2024

LETOŠNÍ SBĚR DOBRÝCH NÁPADŮ SKONČIL!

Milí občané Roztok a Žalova, přes měsíc a půl jste měli možnost posílat vaše návrhy na zlepšení Roztok či Žalova. V neděli 31. března byl sběr nápadů ukončen. Děkujeme každému z vás, kdo přispěl nápadem či se jen zajímal o Dobrý nápad a třeba i vyjádřil svůj názor na FB.

Co teď se všemi 27 nápady uděláme? ?

Na všechny vaše návrhy se podíváme spolu s kolegy úředníky z radnice a prověříme jejich realizovatelnost - zejména umístění na obecním pozemku a rozpočtovou náročnost. To by nemělo úřadu zabrat více než měsíc. V případě potřeby budeme kontaktovat autory návrhů a doptávat se na případné podrobnosti.

Na konci měsíce dubna bychom tak měli mít „vyfiltrované“ realizovatelné nápady, které postoupí do veřejného hlasování (to bude probíhat celý květen). Pravidla k hlasování najdete už nyní na stránkách Dobrého nápadu.

Pozor! Oproti předchozímu ročníku se chystá se ještě jedna novinka  – veřejné setkání s realizovatelnými (tj. hlasovatelnými) nápady. To se uskuteční v pondělí 6. května od 18 hodin, v budově městského úřadu (podrobnosti budou zveřejněny s blížícím se datem). Autoři zde budou moct sami přednést svůj návrh, případně ho představí někdo ze zastupitelstva města. Přesnou podobu setkání ještě ladíme.

 

Jednou děkujeme za váš zájem o Dobrý nápad a na konci dubna očekávejte další novinky.

O všem vás budeme samozřejmě ihned informovat.

Tomáš Novotný, Marie Kantorová, Tomáš Bazala, Lukáš Hušek

 

TIK ŤAK, ČAS NA ZASLÁNÍ DOBRÉHO NÁPADU SE KRÁTÍ! ?

Už pouhých 14 dní zbývá na zaslání vašich návrhů a nápadů na zlepšení obce Roztoky. I když jsme již obdrželi 8 dobrých nápadů, tak věříme, že můžeme získat ještě další skvělé návrhy, abychom měli širší výběr při budoucím hlasování. Vaše nápady nám můžete zaslat do neděle 31. března!

Podání návrhu je velmi snadné, a to pomocí jednoduchého online formuláře, který najdete na webu (https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky/podat-projekt). Na stejné stránce najdete i detailní podmínky a pravidla.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu husek@roztoky.cz.

Vaše nápady jsou pro nás důležité a každého si moc vážíme.

Děkujeme za vaši účast! ?

Přihlaste svůj projekt do 31.3.2024!

6.2.2024
Vážení spoluobčané,
od dnešního dne můžete podávat své dobré nápady.

Veškeré podmínky, postup a pravidla najdete na https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/roztoky.

Svůj projekt můžete podat přes záložku "Podat projekt".
Tak neváhejte, je to velmi jednoduché.

Těšíme se na všechny vaše dobré nápady!

 


 

Vážení občané Roztok a Žalova,

po roční pauze se 5. února opět vrací Dobrý nápad!

Ve třetím ročníku participativního rozpočtu města budete opět moci posílat své nápady jak vylepšit Roztoky a Žalov. V předchozích ročnících jste svými hlasy rozhodli, že rozšíříme hřiště v Žalově či že vznikne "re-use centrum" s použitými věcmi.

Pravidla jsou stejná jako v minulém ročníku. Musíte mít trvalé bydliště v Roztokách, být starší 12 let, jeden dobrý nápad nesmí přesáhnout rozpočet 100 tis Kč. Podat můžete až dva takové nápady, buď jednoduše online formou na stránkách dn.roztoky.cz anebo klasickou papírovou formou do podatelny města.

Harmonogram, kompletní znění pravidel nebo například všechny podané projekty z minulého ročníku najdete taktéž na stránkách dn.roztoky.cz.


V pondělí 5. února startujeme.

Těšíme se na všechny vaše dobré nápady!